Pierwsze dziewięć minut z The Last Guardian

Nieoczekiwany towarzysz.

Japoński oddział PlayStation opublikował spojrzenie na kilka wstępnych minut akcji w The Last Guardian, prezentując pierwsze spotkanie dwójki głównych bohaterów.

Nie trzeba chyba dodawać, że materiał zawiera spoilery na temat samego startu fabuły.

1
Chłopiec i Trico

Przygoda zaczyna się w jaskini. Prowadzony przez gracza chłopiec budzi się obok przestraszonego Trico, przykutego do podłogi i rannego, z włóczniami wystającymi z ciała.

W tle słyszymy narratora - to nasz bohater, teraz starszy i opisujący wydarzenia, które miały miejsca w przeszłości. Chłopiec nie wie jeszcze, że jest pokryty dziwnymi, czarnymi znakami i dlaczego budzi się obok pożerającej ludzi bestii.

Zobacz: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Już na samym starcie zaczynamy zdobywać zaufanie Trico: karmimy go, wyciągamy włócznie i w końcu oswabadzamy.

W tym samym czasie dowiadujemy się, że możemy łapać się jego futra, wzywać do siebie, korzystać podczas wspinania na krawędzie czy niszczenia zablokowanych przejść z pomocą ogona wysyłającego wyładowania elektryczne.

Po wielu latach prac, The Last Guardian ukaże się w końcu 7 grudnia, tylko na PS4.

Rozsyłany do dziennikarzy pakiet zawiera - obok pióra - między innymi wiadomość od producenta Fumito Uedy. „Niestety, jak wiecie, podczas prac natrafiliśmy na pewne trudności i oczekiwania się przedłużyły. Jednak, podobnie jak Ico i Shadow of the Colossus były prawdziwie unikatowymi tytułami, także The Last Guardian jest czymś, czego jeszcze nie doświadczyliście” - napisał.

Produkcję zapowiedziano w 2009 roku, przy czym początkowo powstawała z myślą o PS3. Prace ciągle się przedłużały i premierę wielokrotnie przekładano. Ostatni raz we wrześniu, kiedy debiut przesunięto z października na grudzień.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami