Resident Evil 7 na PC ze wsparciem dla rozdzielczości 4K i HDR

Nowe szczegóły.

Przedstawiciele Capcomu ujawnili nowe informacje na temat powstającego Resident Evil 7 w wydaniu PC.

Przede wszystkim - posiadacze komputerów będą mogli uruchomić produkcję w rozdzielczości 4K (dzięki, DSO Gaming). Gra będzie też obsługiwała HDR, które pozwoli wyświetlać szerszy zakres kolorów z jaśniejszymi akcentami i głębszą czernią.

01

Warto również zaznaczyć, że ze wspomnianej technologii skorzystają także posiadacze PlayStation 4 Pro oraz Xbox One S.

Ponadto tytuł pozwoli na przenoszenie zapisanych stanów rozgrywki między PC oraz konsolą Microsoftu. Opcja dostępna będzie jednak tylko w wersji kupionej za pośrednictwem cyfrowego sklepu Windows Store.

Kilka tygodni temu zaprezentowano wymagania sprzętowe komputerowej edycji gry. Nie są jednak wygórowane - do zabawy wystarczy zestaw wyposażony między innymi w co najmniej procesor Intel Core i5-4460 i kartę graficzną GeForce GTX 760.

W Resident Evil 7 wcielimy się w niejakiego Ethana, który uda się na poszukiwania zaginionej żony do pewnej opuszczonej posiadłości. Na razie jednak nie wiadomo, czy akcja rozgrywać się będzie również poza willą.

Sam bohater dysponować ma znacznie niższymi umiejętnościami „bojowymi” niż protagoniści z wcześniejszych odsłon cyklu. Twórcy zaznaczają, że nie zabraknie nawiązań poprzednich części.

Produkcja ukaże się 24 stycznia przyszłego roku na PC, a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami