Liczba graczy The Division wróciła do poziomu z okresu premiery

Po wydaniu aktualizacji 1.4.

Przedstawiciele Ubisoftu ujawnili, że liczba aktywnych użytkowników sieciowej strzelanki The Division wróciła do poziomu z okresu premiery.

Tuz po debiucie, produkcja cieszyła się ogromną popularnością, ale z czasem wiele osób zrezygnowało z dalszej zabawy na wszystkich platformach sprzętowych. Jednym z powodów były zapewne liczne błędy, które utrudniały rozgrywkę.

01

Niedawno jednak twórcy wprowadzili do tytułu mnóstwo nowości i poprawek. W dużym patchu 1.4 do rozgrywki zaimplementowano istotne zmiany, a także odświeżono interfejs. Wcześniej na PC uruchomiono też serwer testowy, na którym sprawdzane są przygotowywane elementy.

Jeśli wierzyć Anne Blondel z Ubisoftu, dodane przez twórców treści skłoniły graczy do powrotu.

- Po wydaniu aktualizacji 1.4, liczba aktywnych użytkowników wróciła do poziomu, który mieliśmy w okresie premiery - pochwaliła się w rozmowie z serwisem PCGamesN.

- Niektórzy opuścili grę wcześniej niż się spodziewaliśmy, stanęliśmy więc przed trudnym wyborem - nadal dostarczać nową zawartość czy wstrzymać się na chwilę i zająć naprawieniem gry, a dopiero później udostępnić kolejne dodatki? - dodaje.

Deweloperzy zdecydowali się na drugą opcję, co spotkało się z zadowoleniem fanów. Sama Blondel podkreśla jednocześnie, że ożywienie zauważalne jest nie tylko w suchych danych (dokładnych jednak nie podano), ale też w bezpośrednim zaangażowaniu użytkowników.

Warto wspomnieć, że liczba graczy może jeszcze wzrosnąć. Kilka dni temu na PC i Xbox One pojawiła się aktualizacja 1.5 z kolejnym poziomem trudności - Tier 5. Dodano również unikatowe elementy wyposażenia o własnych nazwach - po jednym na slot - i zwiększono pojemność schowka z 70 do 150 przedmiotów.

W tym samym czasie wydano też rozszerzenie z nowym trybem rozgrywki - The Survival. Wariant znacząco modyfikuje znane warunki rozgrywki - gracze muszą dbać o podstawowe potrzeby swoich postaci, szukając ciepłego ubrania, zapasów jedzenia i wody oraz lekarstw.

DLC na PS4 ukaże się dopiero 20 grudnia. W przyszłym miesiącu na konsoli Sony opublikowana zostanie także wspomniana łatka 1.5.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Wasteland 2 na PC za darmo - na stałe

W ramach zimowej wyprzedaży w GOG.

Final Fantasy 7 Remake nie tylko na PS4 - gra trafi na inne platformy

Wyłączność na konsolę Sony do marca 2021 roku.

Pierwsze zdjęcie mapy Cyberpunk 2077

Najprawdopodobniej jedna z dzielnic.

Sapkowski o swojej karierze: "Pieniądze już nic dla mnie nie znaczą"

Autora nie obchodzi, co twórcy gier czy serialu zrobią z bohaterami Wiedźmina.

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami