Liczba graczy The Division wróciła do poziomu z okresu premiery

Po wydaniu aktualizacji 1.4.

Przedstawiciele Ubisoftu ujawnili, że liczba aktywnych użytkowników sieciowej strzelanki The Division wróciła do poziomu z okresu premiery.

Tuz po debiucie, produkcja cieszyła się ogromną popularnością, ale z czasem wiele osób zrezygnowało z dalszej zabawy na wszystkich platformach sprzętowych. Jednym z powodów były zapewne liczne błędy, które utrudniały rozgrywkę.

01

Niedawno jednak twórcy wprowadzili do tytułu mnóstwo nowości i poprawek. W dużym patchu 1.4 do rozgrywki zaimplementowano istotne zmiany, a także odświeżono interfejs. Wcześniej na PC uruchomiono też serwer testowy, na którym sprawdzane są przygotowywane elementy.

Jeśli wierzyć Anne Blondel z Ubisoftu, dodane przez twórców treści skłoniły graczy do powrotu.

- Po wydaniu aktualizacji 1.4, liczba aktywnych użytkowników wróciła do poziomu, który mieliśmy w okresie premiery - pochwaliła się w rozmowie z serwisem PCGamesN.

- Niektórzy opuścili grę wcześniej niż się spodziewaliśmy, stanęliśmy więc przed trudnym wyborem - nadal dostarczać nową zawartość czy wstrzymać się na chwilę i zająć naprawieniem gry, a dopiero później udostępnić kolejne dodatki? - dodaje.

Deweloperzy zdecydowali się na drugą opcję, co spotkało się z zadowoleniem fanów. Sama Blondel podkreśla jednocześnie, że ożywienie zauważalne jest nie tylko w suchych danych (dokładnych jednak nie podano), ale też w bezpośrednim zaangażowaniu użytkowników.

Warto wspomnieć, że liczba graczy może jeszcze wzrosnąć. Kilka dni temu na PC i Xbox One pojawiła się aktualizacja 1.5 z kolejnym poziomem trudności - Tier 5. Dodano również unikatowe elementy wyposażenia o własnych nazwach - po jednym na slot - i zwiększono pojemność schowka z 70 do 150 przedmiotów.

W tym samym czasie wydano też rozszerzenie z nowym trybem rozgrywki - The Survival. Wariant znacząco modyfikuje znane warunki rozgrywki - gracze muszą dbać o podstawowe potrzeby swoich postaci, szukając ciepłego ubrania, zapasów jedzenia i wody oraz lekarstw.

DLC na PS4 ukaże się dopiero 20 grudnia. W przyszłym miesiącu na konsoli Sony opublikowana zostanie także wspomniana łatka 1.5.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami