Watch Dogs 2 - Oko za oko

Udajemy się na poszukiwania Horatia.

Po zadaniu Śledzeni, w którym pomagaliśmy Śrubie, czas na ratunek zaginionemu Horatio. Uwaga! Jeśli masz ochotę na przejście zadania bez praktycznie żadnego strzału, zadbaj o rozwinięcie umiejętności Atak lub Potyczka gangów, a także List gończy. Im wyższe poziomy tych badań, tym lepszy efekt działania.

Na początku musisz wytropić telefon komórkowy Horatia, co będzie raczej rutynowym działaniem. Po prostu udaj się we wskazane miejsce, po czym wykonaj interakcję na leżącym na ziemi przedmiocie.

Niestety, posiadacza smartfona nie ma nigdzie w pobliżu. Na szczęście ekipa DedSecu ma i na to swoje sposoby. Najpierw zostaną więc sprawdzone archiwalne nagrania z przemysłowych kamer, a potem, za pomocą triku z amerykańskich seriali, zostanie rozpoznana niewyraźna twarz herszta bandy, która porwała Horatio.

Jest to niebezpieczny gang Tezcas. Udaj się do wyznaczonego miejsca, gdzie odnajdziesz uwięzionego Horatia. Niestety, chłopak jest mocno zmasakrowany i nie przeżyje. Czas zatem na zemstę, którą zapoczątkujemy od włamania do kryjówki gangu. Udaj się więc tam i zwróć uwagę na wschodnią część kompleksu budynków.

064
Perfekcyjne miejsce do wpuszczenia Skoczka.

Nie dość, że będziesz tam najbezpieczniejszy, to w dodatku znajduje się tam kratka wentylacyjna, którą możesz wpuścić swojego drona. Twoim celem jest pobranie informacji o działalności Tezcas, uczynisz to hakując komputer znajdujący się na pierwszym piętrze w samym środku kompleksu.

Dotarcie tam Skoczkiem będzie nieco trudne. Możesz go jednak wykorzystać do zdobycia kluczy dostępu czy śledzenia patrolujących strażników. Do komputera najlepiej jest jednak podlecieć Quadkopterem. Szybkie odblokowanie sprzętu, po czym ewakuacja. Jeśli jednak zostaniesz wykryty, a dron zniszczony, po prostu przeczekaj gorący moment.

Aby pobrać wymagane informacje, musisz jednak zapuścić się na strzeżony teren. Jeśli będziesz zbyt daleko od komputera, proces nie będzie możliwy. Po prostu wślizgnij się od wschodniej strony i pozostawaj w cieniu lub za jakąś przeszkodą.

065
Nie musisz być w bezpośrednim sąsiedztwie komputera, aby pobrać z niego dane, ale na pewno powinieneś się ukrywać i unikać wzroku nieprzyjaciół.

Teraz musisz wyłączyć system nawadniający, który dostarcza wodę nielegalnym uprawom. W tym celu również możesz użyć latającego drona. Operuj nim stosunkowo szybko i reaguj na spojrzenia strażników błyskawiczną zmianą poziomu. Dotarcie do skrzynki kontrolującej system nawadniający może odbyć się bez wykrycia. Nawet jeśli będzie inaczej, odczekaj nieco i spróbuj ponownie. Teraz musisz uciec z zaznaczonego obszaru i ewentualnie zgubić pościg, jeżeli odkryto obecność Marcusa.

Zniszczenie skrzyń z kokainą w porcie

Po uzyskaniu kolejnych informacji udaj się w okolice portu, gdzie twój informator opowie ci o transporcie kokainy. Gangsterzy Tezcas chronią cały, bardzo duży statek, gdzie znajdują się cztery skrzynie z nielegalną substancją. Działanie w ukryciu jest tu możliwe, jednak w przypadku wykrycia - a jest to bardzo prawdopodobne - rozpocznie się rzeź, w której nie będziesz miał najmniejszych szans.

Zamiast tego, jeśli rozwinąłeś lub masz już rozwinięte umiejętności, o których wspominaliśmy w pierwszym akapicie, pozostań na kontenerze, na którym rozmawiałeś ze swoim informatorem. Wykorzystaj latające drona, aby zbliżyć się nieco do statku, po czym przejmij kontrolę nad którąś z kamer.

Za pomocą wspomnianych badań, naślij na jednego z gangsterów policję, a na któregokolwiek innego konkurencyjne ugrupowanie przestępcze. Możesz teraz obserwować prawdziwą rzeź pomiędzy trzema frakcjami. Jeśli znajdują się gdzieś jeszcze niedobitki, powtórz czynność. Zwróć uwagę na górne piętro głównej części statku, gdzie znajduje się snajper. Również na niego powinieneś kogoś nasłać.

Jeśli masz już pewność, że na statku nie pozostał nikt żywy, spokojnie wejdź tam od strony wschodniej i za pomocą ładunków wybuchowych zniszcz wszystkie skrzynie z kokainą. Teraz zgarnij jakiś środek transportu i opuść obszar wyznaczony na radarze w lewym dolnym rogu ekranu.

Pomszczenie śmierci Horatia

Teraz czas na ukaranie tych, którzy porwali Horatia. Udaj się do meksykańskiej dzielnicy, gdzie już czeka na ciebie kolejny informator. Padną trzy imiona: Travino, Guttierez i Huerta. Są to mężczyźni, których musisz się pozbyć. Ponownie jednak nie oddalaj się od miejsca spotkania z informatorem. Wykorzystaj ten sam trik, co na statku.

066
Oglądanie pojedynku gangów to prawdziwa uczta dla oczu. Misja właściwie przechodzi się sama.

Zhakuj którąś z kamer i wejdź w hakerski tryb widzenia. Cele oznaczone są na żółto i to właśnie na nich nasyłaj wrogie gangi lub policję. Po maksymalnie dwukrotnym użyciu tego triku powinieneś mieć święty spokój. Co ciekawe, możesz też wykorzystać okoliczne przedmioty elektroniczne - jeśli cel będzie znajdował się obok któregoś z nich, możesz wykonać paraliżujące porażenie. Gra wówczas zaliczy ci takie działanie jako pozbycie się celu, bez konieczności zabijania.

Po udanych czystkach opuść wskazaną okolicę i udaj się do New Mainland, gdzie czeka na ciebie ostatni informator. Otrzymasz od niego informację o miejscu przebywania samego szefa gangu Tezcas. Tym razem będziemy musieli zapuścić się nieco dalej.

Spis treści: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Watch Dogs 2 - Zhakować cały świat

Zneutralizowanie Pabla Oprawcy

Udaj się we wskazane miejsce i naślij konkurencyjny gang na kilku strażników. Pozostałych dobij samodzielnie, nie będzie ich dużo, ale miej się na baczności, gdyż są całkiem nieźle wyposażeni. Szczególną uwagę zwróć na snajpera znajdującego się na wyższym poziomie. Możesz go zneutralizować, zakradając się za jego plecy.

Teraz wejdź jedynymi możliwymi drzwiami do podziemnej kryjówki gangu. Skorzystaj z windy za miejscem, gdzie na hakach wiszą świnie. Po zakończonej scenie koncentrującej się na walkach psów, nie ruszaj się z miejsca. Ponownie wykorzystaj system kamer, aby oznaczyć herszta bandy i nasłać na niego konkurencję.

Tym razem będziesz musiał to zrobić kilkukrotnie, jeśli chcesz mieć pewność skuteczności tej metody. Jeśli jednak nie masz na tyle cierpliwości, po prostu użyj swojej własnej broni i zajmij się eksterminacją wszystkich gangsterów w podziemiach. Spodziewaj się jednak ciężkiej walki na dużą skalę. Po zabiciu Pabla Oprawcy wróć do windy, a następnie spotkaj się z członkami DedSecu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami