Persona 5 ukaże się 4 kwietnia

Premiera opóźniona.

Podczas transmisji na żywo przedstawiciele firmy Atlus poinformowali dziś, że Persona 5 zadebiutuje 4 kwietnia 2017 roku, a nie - jak planowano do tej pory - 14 lutego.

Zapowiedziano również, że w dniu premiery dostępne będzie darmowe DLC odblokowujące dostęp do oryginalnego, japońskiego dubbingu.

Produkcja trafi na PS4 oraz na PlayStation 3. Poprzednio zakładano, że wersja na starszą konsolę zostanie zarezerwowana dla Japonii.

Decyzja podyktowana jest dbałością o jakość finalnego produktu. Chodzi o kwestie lokalizacji - gra jest już gotowa. Zadebiutowała w Japonii we wrześniu bieżącego roku.

Wcześniej opublikowano nowy zwiastun angielskiej wersji językowej.

Akcja Persony 5 osadzona jest w Tokio. Głównym bohaterem będzie uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya. Postać ma pewne problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Chłopakowi towarzyszyć będą przyjaciele i tajemniczy kot. Razem stworzą grupę Phantom Thieves. Nasza drużyna będzie chciała zmusić przestępców do przyznania się do popełnionych win.

Walka nadal będzie turowa, a każdy z bohaterów otrzyma jakąś broń zasięgową. Podziemia będą w części generowane losowo, a w części zaplanowane, by lepiej pasować do opowiadanej historii. Powróci mechanika więzi - social links.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami