Dead Rising 4 bez kooperacji w kampanii fabularnej

Jest też materiał wideo.

Przedstawiciele studia Capcom Vancouver potwierdzili podczas ostatniej transmisji na żywo, że kooperacja dla maksymalnie czterech osób w Dead Rising 4 nie będzie możliwa w trybie fabularnym.

Producent David McAnerin przyznał, że kampanię przejdziemy tylko samodzielnie, wcielając się oczywiście we Franka Westera. Współpraca dla kilku osób to osobny tryb sieciowy.

- Akcja toczy się tu w małym centrum handlowym - wyjaśnił deweloper. - Gramy jako czwórka ocalałych, których spotkamy też w fabule. Poznamy również nieco więcej detali na temat ich przeszłości. Wkraczamy do tego centrum handlowego i wykonujemy szalone misje, starając się przeżyć.

1
Uśmiech!

Wspomniane „misje” to generowane losowo wyzwania nagradzane punktami - inne każdego wirtualnego dnia. Całość podzielono na odcinki, a każdy z nich trwa właśnie przez dwa dni.

- Struktura jest następująca: czwórka zaczyna razem w kryjówce, wybiera sprzęt, przygotowuje się i otwiera drzwi. Następnie mamy zabijanie, chaos, destrukcję i szaleństwo. Wiele interesujących misji korzysta z takiego systemu. Aby przeżyć dzień, trzeba wrócić do kryjówki - opisuje McAnerin.

Poprzednie odsłony, zarówno Dead Rising 2, jak i Dead Rising 2: Off the Record, oferowały możliwość przejścia głównej kampanii fabularnej wraz ze znajomymi. Brak takiej opcji w najnowszej części może być rozczarowaniem dla części graczy.

Poniżej znaleźć można materiał wideo od serwisu IGN, koncentrujący się właśnie na trybie wieloosobowym dla czterech osób. Ten określany jest tutaj jako „DLC”, co może oznaczać, że będzie wiązał się z dodatkowymi wydatkami.

Nowa produkcja ma być powrotem do korzeni cyklu. Ponownie wcielimy się w znanego z pierwszej części Franka Westa, zaś akcja osadzona zostanie w centrum handlowym w amerykańskim miasteczku Williamete. Budynek znowu opanowały zombie.

W przeciwieństwie do oryginału, tytuł rozgrywać się będzie podczas świąt Bożego Narodzenia. Nie zabraknie więc okolicznościowych elementów pokroju przystrojonej choinki.

Podstawowe założenia zabawy nie ulegną zmianie. Po raz kolejny z żywymi trupami rozprawimy się korzystając ze zróżnicowanych gadżetów - nie tylko pistoletów, strzelb czy karabinów, ale także łomów, pił, wyrzutni rakiet i innych.

Dead Rising 4 ukaże się 6 grudnia na Xbox One oraz PC z Windowsem 10.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami