Skyrim - jak rozwinąć umiejętności Wojownika: Blok, Broń jednoręczna i inne

Najlepszy sposób na zdobywanie doświadczenia.

Jeżeli tworzymy postać w The Elder Scrolls V: Skyrim z myślą o walce, najważniejsze umiejętności powinny rozwijać się dosyć szybko naturalnie, wraz z postępami w grze. Czasem jednak niektóre zdolności zostają w tyle - na przykład Lekki Pancerz u łucznika czy maga, albo Blok, gdy zapominamy o stosowaniu go przy użyciu ciężkim i skutecznych broni.

Z tego powodu postanowiliśmy przygotować zbiór najbardziej przydatnych porad, dzięki którym wasza nastawiona na walkę postać nie będzie mieć zaległości w żadnej dziedzinie. Efektywne rozwijanie umiejętności bez tajemnic.

1

Blok, Lekki Pancerz i Ciężki Pancerz

Jak szybko osiągnąć 100 poziom Bloku

Umiejętność ta jest często ignorowana i mało kto interesuje się związanym z nią drzewkiem talentów. Może być jednak zaskakująco przydatna poza tradycyjnym, zwykłym blokiem. Szczególnie, jeżeli osiągniemy poziom 100 i zyskamy perk szarży z tarczą, który pozwoli przewracać wrogów. Oto najważniejsze wskazówki dotyczące rozwoju Bloku.

 • Według nieoficjalnych obliczeń fanów, możliwe jest osiągnięcie 100 poziomu Bloku w niecały kwadrans. Wcześniej należy jednak wytworzyć cały zestaw zaklęć z Zaklinania, które wzmocnią umiejętność Bloku. Następnie - z wyposażonymi przedmiotami z zaklęciami - należy też zebrać błogosławieństwo z Kamieni Przeznaczenia. Kolejny krok to zwiększenie poziomu trudności do Legendarnego, zaatakowanie giganta i blokowanie jego ciosów.
 • Mniej wymagającą i bardziej pewną opcją jest zastosowanie taktyki nieustannego ogłuszania wroga przy użyciu uderzenia tarczą, które można stosować bez przerwy, jeżeli zaopatrzymy się w wystarczająco dużo mikstur uzupełniających Staminę. Uderzanie wrogów tarczą zapewnia więcej punktów doświadczenia niż blokowanie. Najlepiej wybrać ciężkiego oponenta, by nie zginął zbyt szybko.

Jak szybko zdobyć 100 poziom umiejętności Lekki Pancerz i Ciężki Pancerz

Pancerze przydają się każdemu, chyba że chcemy grać niczym stuprocentowy pacyfista. Podnoszenie ekspertyzy jest więc opłacalne, a najlepsza metoda rozwoju umiejętności przypomina sposób na ulepszanie Bloku.

 • Ponownie, Giganty mogą okazać się najlepszym narzędziem do podnoszenie poziomu pancerza. Zadają bowiem najwięcej punktów obrażeń fizycznych, co przekłada się na największe zyski punktów doświadczenia. Co oczywiste - umiejętności pancerza rozwijamy przyjmując obrażenia, mając na sobie konkretny rodzaj pancerza.
 • Na niższych poziomach Gigant może zabić cię jednym ciosem, szczególnie jeżeli levelujesz Lekki Pancerz. W tym wypadku lepiej wcześniej zająć się rozwinięciem Alchemii i Zaklinania, by przygotować odpowiednie mikstury oraz ulepszenia, które podtrzymają cię przy życiu.
 • Pamiętaj, żeby wyzbyć się nawyku blokowania. Jeżeli będziesz używał bloku, doświadczenie będzie zaliczane dla umiejętności Bloku.
 • Warto też dodać, że zdobywasz tym więcej punktów umiejętności pancerza, im więcej elementów pancerza danego rodzaju masz wyposażonych.
2

Zobacz także:

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

- Skyrim - jak szybko zdobyć 100 poziom umiejętności

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Wytwórcze: Zaklinanie, Alchemia i Kowalstwo

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Maga: Zniszczenie, Przemiana i inne

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Złodzieja: Skradanie, Kradzież kieszonkowa i inne

Szybki rozwój Broni Jednoręcznej, Oburęcznej i Łucznictwa

Jak osiągnąć 100 poziom umiejętności Broń jednoręczna

Rozwijanie umiejętności broni jest proste i nieskomplikowane. Punkty doświadczenia zdobywamy po prostu uderzając cel bronią wybranego rodzaju, to wszystko.

 • Najszybszym sposobem nabijania doświadczenia jest atakowanie celu, który ma punkty zdrowia, ale nie może zginąć. To chociażby Cienisty rumak z wątku Mrocznego Bractwa.
 • Liczba zdobywanych punktów doświadczenia zależy od statystyki obrażeń używanej broni. Używaj więc najlepszej dostępnej w danym momencie, nawet jeżeli nie jest twoją ulubioną.
 • Dobrym pomysłem jest połączenie uderzania jakiegoś sojuszniczego celu (byle poza wzrokiem strażników) i leczenie go magią Przywrócenia. W ten sposób rozwijasz dwie umiejętności.

Jak zdobyć 100 poziom Broni oburęcznej

Należy zastosować identyczne kroki, co w przypadku broni jednoręcznej, tyle że przy użyciu broni oburęcznej. Ponownie - wybierz tę, która ma największą wartość obrażeń.

Jak osiągnąć 100 poziom umiejętności Łucznictwo

Łucznictwo jest zaliczane do umiejętności wojownika, ale warto pamiętać, że bonus do rozwoju w tym przypadku otrzymujemy aktywując Kamień Złodzieja - warto o tym pamiętać.

 • Tak jak w przypadku broni białej, także chodzi o używanie odpowiedniego oręża. Łucznictwo rozwijasz więc atakując cel przy użyciu łuku. Znaczenie mają obrażenia broni oraz strzał.
 • Ponownie - najlepiej atakować Cienistego, albo towarzysza. Towarzysza możesz też przy okazji leczyć. To też można więc połączyć z rozwijaniem Przywrócenia, choć będzie to nieco wolniejsze niż w przypadku broni jednoręcznej, będziesz miał bowiem zajęte obie ręce.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami