Skyrim - jak rozwijać umiejętności Maga: Zniszczenie, Przemiana i inne

Najszybsza droga do 100 poziomu zdolności magicznych.

Umiejętności magiczne w The Elder Scrolls V: Skyrim są nieodłącznym narzędziem każdej postaci, która skupia się na wykorzystywaniu zasobu magii (many). Niektóre szkoły magii rozwija się jednak trudniej niż inne, ze względu na fakt, że rzadziej mamy okazję używać konkretnych czarów. Przykładowo, umiejętność Przemiany rozwija się wolniej niż bardziej uniwersalną i częściej wykorzystywaną magię Destrukcji.

Na szczęście, jeżeli korzystacie z naszego poradnika, powinniście być w stanie szybko zdobyć 100 poziom Zaklinania, a także Alchemii. Za szybkie rozwijanie umiejętności Maga polecamy zabrać się właśnie po wcześniejszym „wymaksowaniu” wspomnianych zdolności. Dzięki temu możliwe będzie wykorzystanie różnych bonusów z zaklęć i mikstur, które uczynią proces rozwoju szybszym i przyjemniejszym, choćby dzięki zmniejszeniu koszty zużycia magii przy używaniu czarów.

1

Szybki rozwój Przemiany, Przywoływania i Destrukcji

Jak szybko zdobyć 100 poziom Przemiany

Z opisanym wyżej sposobem na uzyskanie efektu zmniejszenia kosztu many przy korzystaniu z czarów, osiągnięcie 100 poziomu Przemiany jest banalnie proste.

 • Jeżeli ten nie do końca oficjalny sposób zostanie wyeliminowany w aktualizacji, pozostaje jeszcze bardziej monotonna metoda. Po prostu użyj czaru w obu dłoniach i nie puszczaj przycisku czarowania. Możesz obciążyć czymś przyciski.

Szybki awans na 100 poziom Przywoływania

Zwykłe rozwijanie Przywoływania może być długim procesem, ale istnieją skuteczne metody power-levelingu tej umiejętności.

 • Po prostu rzucaj czar Pułapka Duszy na zwłoki, albo na rumaka Cienistego z wątku Mrocznego Bractwa. W ten sposób szybko będziesz zdobywał punkty doświadczenia, choć sposób ten można uznać za błąd gry.
 • Alternatywna metoda to korzystanie bez przerwy z czaru przywoływania broni w trakcie walki. Zacznij bić się ze stosunkowo prostym wrogiem i cały czas zaczynaj i przestawaj rzucać zaklęcie.

Jak zdobyć 100 poziom Destrukcji

Magia Destrukcji to kolejna stosunkowo prosta umiejętność do rozwinięcia - w końcu używamy jej w walce najczęściej, jeżeli chcemy szybko pokonać wrogów.

 • Cienisty to ponownie najlepszy cel i musisz go wykorzystać. Po prostu wyposaż dowolny czar ofensywny w obydwu dłoniach i atakuj swojego niezniszczalnego konia (albo jakąś postać niezależną, która nie może zginąć).
 • Przyrost punktów doświadczenia dla umiejętności Destrukcji zależy od obrażeń oraz od bazowego kosztu użycia czaru, dlatego podkręcenie poziomu trudności nic nie zmieni.
2

Zobacz także:

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

- Skyrim - jak szybko zdobyć 100 poziom umiejętności

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Wytwórcze: Zaklinanie, Alchemia i Kowalstwo

- Skyrim - jak rozwinąć umiejętności Wojownika: Blok, Broń jednoręczna i inne

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Złodzieja: Skradanie, Kradzież kieszonkowa i inne

Szybki sposób na rozwój Iluzji oraz Przywrócenia

Jak szybko zdobyć 100 poziom Iluzji

Istnieje kilka sposobów na stosunkowo szybkie levelowanie Iluzji, szczególnie, jeżeli użyjemy zaklęć pancerza, by zniwelować koszty magii.

 • Po pierwsze, najlepiej rzucać czar Zbiórka na postacie niezależne. Stosowanie tego czaru nie sprawi, że postacie obrócą się przeciw nam. Wystarczy udać się do miasta i spamować zaklęcie.
 • Inny prosty sposób to wyposażenie czaru Rozgromienie w jednej dłoni, a w drugiej czaru Uspokojenie. Rzucaj je na przemian na jednego NPC.
 • Czarów zmieniających zachowanie postaci (jak Rozgromienie) należy używać na postaci przebywającej w pomieszczeniu, najlepiej bez świadków.

Jak rozwinąć Przywrócenie do 100 poziomu

Rozwijanie Przywrócenia wymaga leczenia ran, a więc - niestety - nie wystarczy po prostu samo rzucanie czarów na bohatera. To byłoby zbyt proste. Są jednak sprawdzone metody.

 • Możesz wykorzystać czar Równowaga (ze szkoły Przemiany). Używaj go, by zamieniać swoje zdrowie w magię, a wyposażonym w drugiej ręce leczeniem przywracaj sobie HP.
 • Z pomocą ponownie przyjdzie wierny rumak Cienisty z wątku Mrocznego Bractwa. Możesz go ranić czarami Destrukcji, a później leczyć. Możesz też wykorzystać towarzysza, ale musisz uważać, by go nie zabić.
 • Leczące czary to świetne uzupełnienie podczas rozwijania umiejętności dowolnego pancerza. Możesz jednocześnie rozwijać Przywrócenie i Lekki lub Ciężki Pancerz, przyjmując uderzenia i lecząc się.
 • Niektóre Dwemerskie podziemia są wyposażone w pułapki z miotaczami ognia, które nie przestają dmuchać płomieniami. To również dobre miejsce na nieustanne leczenie obrażeń.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami