Watch Dogs 2 - HAUM czy Huam

Wykorzystujemy błąd w oprogramowaniu firmy Haum.

Poprzednia misja, Czciciele mamony, prawdopodobnie dała ci nieco w kość. Czas jednak na kolejne wyzwanie, w którym od hakowania się nie wymigasz. Udaj się do kwatery głównej, aby porozmawiać ze Śrubą.

Na początku musisz zdobyć informacje na temat transportów HAUM. Udaj się więc we wskazane miejsce, do magazynów firmy, gdzie będziesz musiał dostać się do środka od strony zachodniej. W tym miejscu teren nie jest jeszcze strzeżony, więc podjedź pod którąś ze ścian wyższym samochodem, po czym wskocz na wyższy poziom po dachu.

Znajduje się tam otwarta, duża okiennica, przez którą wejdziesz do środka. Trafisz na zamknięte cyfrowo drzwi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ominąć te zabezpieczenie. Wypuść Skoczka, czyli jeżdżącego drona, a następnie wpuść go przez niewielką kratkę znajdującą się tuż przy drzwiach.

Na końcu wentylacyjnego korytarza znajdziesz wyjście do pomieszczenia. Na jednej ze ścian znajduje się czerwony panel. Podjedź dronem bezpośrednio pod urządzenie i wykonaj interakcję, aby odblokować zamknięte drzwi.

026
Są takie miejsca w grze, gdzie bez dronów Marcus by sobie nie poradził. To jedno z nich.

Teraz możesz bezproblemowo wejść do biura magazynu i wykonać interakcję na znajdującym się tam komputerze. Twoim aktualnym celem jest przechwycenie wskazanej ciężarówki z transportem HAUM. Znajduje się ona niedaleko magazynów firmy, w dokach. Te strzeżone są przez kilku strażników.

Proponujemy rozpoczęcie od wskoczenia do wody i wydostania się z niej ostatnią możliwą drabinką. Od razu schowaj się za jakąś przeszkodą, aby nie dało się cię zauważyć. W takim przypadku szybko reaguj, przede wszystkim paralizatorem. Ostra amunicja niepotrzebnie zwróci uwagę innych, co skończy się wezwaniem posiłków.

027
Marcus na szczęście umie pływać, więc wykorzystajmy to w stosowny sposób.

Dostarcz ciężarówkę do Śruby

Od tego, w jaki sposób zyskałeś ciężarówkę, zależy dalszy przebieg misji. Jeśli zrobiłeś to dyskretnie i po cichu, spokojnie dotrzyj w wyznaczone przez Śrubę miejsce. Gdy jednak masz ogon, najpierw będziesz musiał się go pozbyć, co w przypadku ciężkiej furgonetki może być niemałym wyzwaniem. Klucz wówczas po ciasnych uliczkach, aby zmylić pościg.

Kiedy dojedziesz do wyznaczonego garażu, Śruba zacznie przebierać w transporcie. Na szczęście, wśród paczek znajduje się robot, o którego chodziło naszemu koledze. Udajmy się zatem do głównej kwatery DedSecu, aby pchnąć zadanie do przodu.

Testowanie exploitu na przykładowym smartdomie

Era inteligentnych domów rozpoczęła się w najlepsze, co zauważyli też twórcy gry. Udaj się na osiedle mieszkaniowe Ahed, aby przetestować alternatywne oprogramowanie HAUM 2.0. Zauważysz od razu, że miejsce oznaczone jest czerwonym kolorem, więc teoretycznie powinieneś spodziewać się tam przeciwników. Nie jest tak do końca w tym przypadku.

Dom jest przeładowany wiązkami laserów i kamerami wyłapującymi ruch intruza i to ich przede wszystkim musisz unikać. Zajdź budynek od północno-zachodniej strony, gdzie odnajdziesz niewielką kratkę wentylacyjną. Otwórz ją i wpuść tam drona. Jeżdżąc po mieszkaniu uważaj na patrolujące roboty. Są na szczęście powolne, więc omijanie ich nie powinno przysporzyć żadnego problemu.

Udaj się na wyższe piętro, gdzie odnajdziesz wolnostojący dysk twardy. Złam jego zabezpieczenia, po czym udaj się do kolejnego wskazanego pomieszczenia. Odsuń roletę, aby dostać się do serwera. Ukradnij dane, po czym ewakuuj się z tego miejsca dowolną ścieżką. Staraj się przy tym nie wywołać alarmu.

Odszukanie źródła sygnału HAUM 2.0

Udaj się we wskazane miejsce przy obwodnicy miasta. Po uzyskaniu odpowiednich informacji przejdź na drugą stronę szosy, gdzie znajduje się centrum danych Haum. Jest to silnie strzeżony obiekt, do którego możesz wejść bez najmniejszego problemu. Niestety, w środku aż roi się od strażników, więc prędzej czy później zostaniesz zauważony.

Rozwiązanie siłowe jest tu absolutnie możliwe, chociaż tylko i wyłącznie, gdy posiadasz solidną, dwuręczną broń. W środku budynku znajduje się wiele miejsc, które mogą posłużyć za skuteczną osłonę, także w przypadku rzucenia w twoją stronę granatu. Twoim celem jest górne piętro, gdzie znajduje się zamknięte pomieszczenie. Wpuść drona przez kratkę wentylacyjną i pozostaw go przy komputerze.

028
Obejście sieciowe jest jednym z prostszych do ukończenia. Jeśli masz problem z dostaniem się do któregoś strumienia danych, wykorzystaj okoliczne kamery.

Teraz musisz wydostać się na zewnątrz i wykonać obejście sieciowe. Przestawiaj strumienie danych na wieży budynku, aż powstanie niebieska pętla. Dopiero wtedy możesz uzyskać dostęp do głównego komputera, po czym uruchomić stosowną kamerę, skąd zaczniesz pobierać ważne dane z serwerowni. Po uzyskaniu danych opuść obszar, pozbywając się ewentualnie poszukiwania przez pracowników Haum. Udaj się na rozmowę ze Śrubą.

029
Twoim celem jest pobranie danych z serwera umieszczonego centralnie w pomieszczeniu.

Spis treści: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Watch Dogs 2 - Pod Lupą

Restartowanie systemu w Sutro Tower

Wyznaczonym pojazdem udaj się do Sutro Tower. Jest to silnie strzeżony kompleks z nadawczą wieżą. Zanim się jednak do niej dostaniesz, musisz uporać się z grupą nieprzyjaciół. Przed wkroczeniem na teren strzeżony, odwracaj uwagę przeciwników i powoduj ich likwidację albo czasowe porażenie.

Jeśli jednak chcesz pozostać niezauważonym, wykorzystaj Skoczka i podjedź nim od wschodniej strony. Dostań się nim na górny poziom budynku, skąd wjedziesz do środka przez niewielki otwór wentylacyjny przy poręczy. Wpadnij na sam dół, skąd powinieneś dostać się do wewnętrznej klatki schodowej. Stamtąd prowadzi dość prosta droga do serwerowni, gdzie otrzymasz dostęp do głównego systemu.

030
Widok z wieży zapiera dech w piersiach, ale nie po to się tutaj udaliśmy.

Teraz możesz dostać się do windy prowadzącej na szczyt Sutro Tower. Aby dostroić nadajnik do częstotliwości WKZ, musisz zrealizować obejście sieciowe na wieży. Dostęp do większości węzłów otrzymasz po użyciu rozmieszczonych na wieży kamerach. Gdy już uda ci się zrealizować pełne obejście, pozostała ostatnia rzecz.

Skieruj nadajnik w stronę zaparkowanego wcześniej samochodu, po czym poczekaj na ekipę DedSecu. Po krótkim przerywniku filmowym misja dobiegnie końca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami