Watch Dogs 2 - Farma serwerowa ctOS-u

Pierwszy sprawdzian przed rozpoczęciem głównego wątku fabularnego.

Po pierwszym przejęciu kontroli nad bohaterem znajdziesz się w obszarze kilkupiętrowego budynku wielkiej serwerowni. Na szczęście, znajdujesz się już za wysokim ogrodzeniem, więc przynajmniej ten aspekt mamy automatycznie z głowy.

W najbliższej okolicy możesz zauważyć wiele wyjść tuneli od klimatyzacji, ale do żadnego z nich nie będzie się dało wejść. Nie są jednak zupełnie bezużyteczne. Już za chwilę zobaczysz sam, że elementy tego typu będą stanowić świetną osłonę przed przeciwnikami, a przemykanie pomiędzy takimi obiektami pozwolą na przemykanie niezauważonym.

Na razie jednak skup się na dotarciu do drabiny widocznej na poniższym obrazku. Dla ułatwienia wskazaliśmy ją strzałką, gdyż na samym początku nie trudno ją przegapić. Jest to zresztą jedyna możliwa ścieżka dotarcia do wskazanego miejsca.

001
Niektóre z kluczowych elementów trudno zauważyć na samym początku.

Dotarcie do centrum danych stOS-u

Do drabiny dotrzesz wskakując na pomniejsze elementy otoczenia, niewielkie pomieszczenia czy elementy klimatyzacji. Po przejściu na drugą stronę przeskakuj pomiędzy kolejnymi osłonami, nie dając się zauważyć patrolującemu tam strażnikowi. Podejdź do niego jak najbliżej, a następnie użyj walki wręcz, aby go zneutralizować. Nie zapomnij zabrać upuszczonych pieniędzy.

Teraz za pomocą menu kołowego, które wywołujesz przytrzymując strzałkę D-pada do góry, wybierz pistolet paraliżujący. Przeskocz nad tunelami od klimatyzacji, a następnie zeskocz na parking pełny białych furgonetek ctOS. Znajduje się tam dwóch strażników, na których zastosuj wybraną przed chwilą broń.

Następnie wejdź niewielkimi schodami przy budynku na końcu parkingu. Znajdują się tam zamknięte elektronicznie drzwi, którymi musisz wejść do środka. Aby je odblokować, przejdź nieco dalej i wykonaj interakcję na komputerze. Dla ułatwienia możesz nacisnąć R3, aby śledzić ścieżkę przesyłu danych z terminala do drzwi. Wdrap się na wyższy poziom, gdzie znajdziesz skrzynkę odblokowującą drzwi.

002
Po wykonaniu interakcji na terminalu, podejdź do wcześniej zamkniętych drzwi i wejdź do środka budynku.

Wyczyszczenie profilu

Teraz musisz wyczyścić swój profil, korzystając z głównego komputera. Zanim jednak to zrobisz, musisz uzyskać klucz dostępu. Zhakuj pierwszą kamerą umieszczoną na wprost ciebie, a następnie kolejną, na wyższym poziomie. Stamtąd powinieneś uzyskać widok na komputer, którego zabezpieczenia również złam. Tym samym uzyskałeś klucz dostępu.

Podążaj dalej korytarzem i otwórz zamknięte drzwi na końcu. Dotrzesz do głównej serwerowni, gdzie patroluje kilku strażników. Postaraj się ich pozbyć cicho i bez zwracania uwagi. Kieruj swe kroki na górę, gdzie w końcu dotrzesz do wieży serwerowej. Zhakuj znajdujący się tam komputer i podążaj dalej na górę. Ostatnim etapem będzie wejście po drabinie.

003
Drabinę zauważyć jest dość ciężko. Znajduje się ona przy oznaczeniu poziomu: 07.

Wykonaj interakcję na zastanym tam włazie, a po krótkiej scenie przerywnikowej zhakuj dwie kolejne kamery, po czym użyj mechanizmu drzwi, aby odblokować dalsze przejście. Tuż przed wyczyszczeniem profilu musisz wejść w specjalny tryb widzenia. Ustaw okręgi na podłodze tak, aby ich wewnętrzne ramiona stworzyły bezpośrednią linię przesyłu danych.

004
Poprawne ustawienie zmieni ścieżkę z koloru czerwonego na niebieski.

Dopiero wtedy będziesz mógł wyczyścić swoją kartę. Zatwierdź kilkukrotnie wyświetlane na ekranie komunikaty, po czym utwórz nowy profil online. Wybierz któryś z dostępnych awatarów opisanych wiekiem, cechą i zdjęciem.

Ucieczka podziemiami pod wieżą serwerową i hakowanie obiektów

Rozpoczniesz tym samym proces ucieczki, a w międzyczasie zapoznasz się z samouczkiem hakowania różnego typu przedmiotów. Możesz dzięki temu użyć danego obiektu i utworzyć obszar aktywacji wokół niego. Dzięki temu możesz zwabiać tam przeciwników i na przykład porazić im prądem lub czasowo wyłączyć obiekt, jeśli przeszkodzi ci w działaniu. To znakomita metoda na ciche pozbywanie się nieprzyjaciół.

Spis treści: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Watch Dogs 2 - Wprowadzenie, Spacer po parku

Na końcu pomieszczenia zejdź schodkami niżej, aby trafić do głównego pomieszczenia serwerowego. Teraz musisz kierować się do najniższego poziomu, ale tym razem będzie się tu aż roić od strażników. Wykorzystuj więc osłony i eliminuj kolejnych nieprzyjaciół, mając na uwadze fakt, że zaalarmowanie któregokolwiek spowoduje pojawienie się ogromnej grupy posiłków.

Jeśli się tak stanie, walka w zwarciu praktycznie pozostawia cię bez szans. Wówczas próbuj po prostu biec sprintem przez kolejne poziomy, ignorując strażników. Jest to dość trudne, ale na pewno wykonalne. Polecamy jednak działanie ciche i cierpliwe. Po dotarciu do wyjścia, gra uruchomi przerywnik filmowy, a pierwsza misja dobiegnie końca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami