Watch Dogs 2 - drony: skoczek i quadkopter

Sprawdź, jak korzystać z dronów.

Drony spopularyzowały się nie tylko w codziennym użytku. Po ten pomysł coraz chętniej sięgają twórcy gier wideo, oferując wirtualnym bohaterom małe roboty. Nie inaczej wygląda to w przypadku Watch Dogs 2, gdzie drony odgrywają naprawdę istotną rolę. Jest ich co prawda tylko dwa, ale ta ilość jest w zupełności wystarczająca.

Na początku warto zaznaczyć, że jedną z zabawek otrzymasz prawie od razu po wstąpieniu w szeregi DedSecu. Jest to jeżdżąca i skacząca konstrukcja, którą testowo wydrukujemy sobie zupełnie za darmo w drukarce 3D w kanciapie hakerskiej grupy. Na drugą maszynkę trzeba poświęcić kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Wydaje się, że jest to suma dość duża, ale pieniądze w Watch Dogs 2 zarabiamy dość szybko. Ponadto, warto zainwestować w latającego drona już na samym początku, gdyż posiadanie go ułatwi przejście wielu misji, także tych na samym początku zabawy. Zachęcamy więc do zakupu.

Skoczek

W wielu zadaniach głównych i pobocznych będziesz musiał infiltrować po cichu budynki. Nie wszędzie jednak wejdziesz bezproblemowo, a łatwiejsze od zdobywania klucza dostępu może okazać się wykorzystanie drona.

Będąc w bezpiecznej odległości od budynku, do którego chcemy się dostać, wypuszczamy Skoczka przytrzymując strzałkę w lewo na krzyżaku pada. Teraz, objeżdżając budynek, szukamy przy fundamentach niewielkich kratek, które możemy otworzyć. W ten sposób dostajemy się do systemu wentylacji, który bardzo często będzie mieć drugi koniec wewnątrz budynków.

Oczywiście jeżdżąc wokół strzeżonych budynków powinieneś zachować szczególną ostrożność. Jeśli twojego drona zauważy któryś z nieprzyjaciół, prawie na pewno wezwie wsparcie i rozpocznie się poszukiwanie twojej osoby. Nie możesz jednak oddalać się od terenu działań zbyt mocno - drony mają swój zasięg i sygnał w końcu może się zgubić.

021
Można powiedzieć, że Skoczka otrzymujemy automatycznie, natomiast na Quadkoptera musimy odłożyć nieco gotówki.

Quadkopter

Latająca zabawka wydaje się na początku droga, ale inwestycja szybko się zwraca. Quadkopter jest idealnym narzędziem do infiltracji zamkniętych, ale i nie zadaszonych lokacji. Oczywiście w każdym momencie możesz wspierać się także Skoczkiem, ale dużo trudniej zauważyć jest coś na niebie.

Nie oznacza to, że latającego drona nie da się zauważyć w ogóle. Bądź ostrożny przy zmniejszaniu wysokości i zwracaj uwagę czy przy większych kompleksach zabudowań nie znajduje się żadnego rodzaju wieża strażnicza. Im wyższy obiekt, tym szybciej twój dron może zostać zauważony.

Quadkopter nadaje się idealnie do poznawania rozmieszczenia przeciwników i ich ścieżek patrolowania. Funkcje w obu urządzeniach mogą być rozwijane, o ile zdobyłeś odpowiednią ilość followersów, zyskując tym samym punkty na badania i umiejętności.

Spis treści: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także:

- Watch Dogs 2 - badania i umiejętności

- Watch Dogs 2 - telefon i aplikacje

- Watch Dogs 2 - pojazdy: samochody, motocykle, superauta

Ulepszanie dronów

Podstawowymi ulepszeniami dla naszych maszynek będzie wymiana sprężyny w Skoczku, dzięki czemu będzie podskakiwać znacznie wyżej. Z kolei Quadkopter może zostać wyposażony w skaner zbliżeniowy, dzięki któremu będzie istniała możliwość oznaczania nim przeciwników znajdujących się za ścianami.

Dodatkowo w przypadku obu dronów możemy wykorzystać przyspieszenie, czyniąc je trudniejszym do zauważenia i zniszczenia w przypadku wykrycia. Obie zabawki mogą także pozostawiać paraliżujące i wybuchające ładunki, co przyda się na pewno przy operacjach na większą skalę.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących możliwości ulepszenia dronów, zajrzyj na stronę naszego poradnika opisującą umiejętności. Na końcu strony znajdziesz akapit dotyczący Zdalnego sterowania. Znajdują się tam wszystkie możliwe rozwinięcia obu dronów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami