Watch Dogs 2 - Cyberjazda

Przejmujemy samochód z planu filmowego i wykorzystujemy go do zdobycia followersów.

Po ukończeniu misji Wysoka cena czas na kolejny, nieco ambitniejszy plan. Aby zapoczątkować te zadanie, udaj się najpierw do dziupli, gdzie wraz ze Śrubą obejrzycie zwiastun najnowszego filmu z Jimmim Siską. Niegdyś był on ulubionym aktorem chłopaków, więc emocje sięgają zenitu.

Po obejrzeniu filmowej zapowiedzi ekipa DedSec będzie silnie zainspirowana. Twoim głównym celem będzie kradzież auta wykorzystanego w trailerze. Wszystko jednak małymi krokami, dlatego najpierw udaj się do studia filmowego Hook. Możesz zhakować bramę wjazdową i wjechać tam pojazdem, ale do zastrzeżonego miejsca już tak łatwo nie wejdziesz.

Twoim zadaniem jest zdobycie scenariusza i pobranie maili z sieci studia nr 3. Dostaniesz się na jego teren bez problemu, hakując bramę widoczną na poniższym obrazku. Od razu jednak radzimy schować się za którymś z pojazdów, gdyż okolicę patrolują strażnicy. Do dostania się do środka możesz użyć drona Skoczek lub odciągając uwagę nieprzyjaciół. Ciche działanie wymaga cierpliwości i wykorzystania elementów otoczenia, choć i wariant siłowy jest tu jak najbardziej możliwy.

010
Za tą bramą będzie już coraz trudniej.

Co ciekawe, nawet gdy spowodujesz wszczęcie alarmu, aktorzy i ekipa w środku studia będą pracować w najlepsze i nie do końca przejmować się twoją obecnością. Jest to niewątpliwy plus, choć i tak na wszelki wypadek warto przemykać bokami. Musisz dostać się na drugi kraniec studia, na wyższe piętro, gdzie odnajdziesz biuro z komputerem. Hakując go, ukradniesz maile.

011
Po zdobyciu poczty elektronicznej, czas na scenariusz.

Teraz zdobycie scenariusza. Jest to nieco trudniejsze, gdyż do pomieszczenia, gdzie jest trzymany, wejdziesz tylko z kluczem dostępu. Zyskasz go na wyższym poziomie studia, hakując komputer znajdujący się za jednym z rekwizytów, czyli wagonem metra.

012
Strzałką wskazaliśmy komputer, gdzie odnajdziesz klucz dostępu.

Teraz spokojnie dostaniesz się do drugiego z pomarańczowych znaczników. Jest to pomieszczenie z czerwonymi ścianami, gdzie aktorzy przygotowują się przed zdjęciami. Na stole przy jednym z luster zauważysz scenariusz. Pobieranie jego stron zajmie chwilę, ale nie będziesz w tym czasie w żaden sposób zagrożony, więc nie przejmuj się tym.

Spotkanie z paparazzo

Czas na zdobycie auta. Informację o nim posiada pewien mężczyzna związany z Sitarą. Udaj się do znacznika i zwróć uwagę na dach oznaczonego miejsca. Znajduje się tam mężczyzna z aparatem fotograficznym. Zajdź budynek od tyłu, gdzie po różnego typu skrzyniach i paletach wdrapiesz się na dach.

Po rozmowie z mężczyzną udaj się we wskazane miejsce. Samochód, który chcemy zdobyć, znajduje się w naczepie. Ta zaś jest strzeżona przez kilka osób, a od frontu znajdują się też radiowozy policyjne. Najlepiej jest zajść cały obszar od tyłu i przeparkować jedną z ciężarówek pod ścianę tak, aby wejść po niej na strzeżony teren.

013
Wskocz na maskę, a następnie dach pojazdu, aby przeskoczyć na drugą stronę ściany.

Twoim wyborem jest to, jak postąpisz ze strażnikami. Naszą propozycją jest porażenie pistoletem tych znajdujących się najbliżej naczepy i zignorowanie pozostałych. Wówczas po prostu podbiegnij do kontenera od frontu i wykonaj interakcję. Po krótkiej scence przerywnikowej będziesz już zasiadał za kierownicą samochodu.

Zgubienie pościgu

Przed tobą najtrudniejsza część misji, czyli zgubienie pościgu. Na ogonie masz policję w radiowozach, a także w śmigłowcu, który sprawi ci najwięcej problemów. Najłatwiej jest zgubić ogon unikając dużych ulic i obwodnic, a skupiając się na gęstych osiedlach. Jeśli jednak nie czujesz się najlepiej za kierownicą szybkich aut, pomyśl o rozwinięciu stosownych umiejętności.

Użycie niektórych z nich może sprawić, że radiowozy będą nagle skręcać w wybraną stronę lub gwałtownie zwalniać czy przyspieszać. Zgubienie radiowozów jest relatywnie proste, a dużo trudniej będzie ze śmigłowcem. Gdy jednak uda ci się wyjechać z jego pola widzenia, szybko wjedź w jakąś ciemną uliczkę czy do parku, a następnie użyj opcji schowania się. Wówczas pasek ucieczki naładuje się znacznie szybciej.

Gdy już uda ci się zgubić ogon, zmierzaj do oznaczonego garażu, po czym uzyskasz informację o potrzebie znalezienia kluczowych danych (oznaczonych ikoną białej czaszki w zielonym rombie) w Embarcadero. Udaj się więc tam i podjedź przecznicę dalej na wschód, gdzie odnajdziesz wjazd do podziemnych garaży. Tam dotrzesz do jednego z pomieszczeń, gdzie uporać się musisz z kilkoma strażnikami. Potem podnieś walizkę i udaj się na spotkanie ze Śrubą.

014
Wjazdu nie spodziewaj się tuż przy ikonie misji, znajduje się przecznicę dalej.

Spis treści: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Watch Dogs 2 - Czciciele mamony

Wykonanie numerów kaskaderskich

Teraz ekipa będzie pracować nad przeróbkami auta. Pozwolą one na zdalne sterowanie samochodem. Następny etap będzie bardzo zręcznościowy. Ignorując policję przejeżdżaj przez kolejne bramki w postaci świetlistych półkoli, a także korzystając z doładowania nitro. Dojazd do każdej bramki wyznacza też czas, choć jest go na tyle dużo, że nawet bez użycia dopalacza da się bez problemu ukończyć ten etap misji.

015
Po drodze wjedziesz na dwie wyskocznie. Pamiętaj, że w powietrzu możesz kontrolować położenie samochodu. Skorzystaj z tego, aby zapewnić sobie względnie miękkie lądowanie.

Po ukończeniu jazdy, która będzie miała efektowny koniec w wielkim bilboardzie, uruchomi się scenka przerywnikowa podsumowująca całe zadanie. Ekipa DedSec może być z siebie dumna, zdobyliście naprawdę dużo followersów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami