Zwiastun premierowy Tyranny wprowadza do fabuły gry

Podbój półwyspu Tiers.

W czwartek na rynku zadebiutowało Tyranny - nowa gra RPG od studia Obsidian Entertainment, a więc twórców Pillars of Eternity oraz Fallout: New Vegas. W związku z tym opublikowano nowy zwiastun projektu.

Trailer jest swego rodzaju wprowadzeniem do fabuły, którą autorzy postanowili przedstawić w tytule. W przeciwieństwie do wielu innych reprezentantów gatunku, w produkcji nie stajemy po stronie dobra.

01

W Tyranny niemal cały świat gry został podbity przez złowrogą armię, na czele której stoi niejaki Kyros. Jedynym skrawkiem terenu, którego mieszkańcy stawiają jeszcze opór, jest półwysep o nazwie Tiers.

Wcielamy się w Fatebindera - oficera służącego najeźdźcom. Głównym zadaniem postaci jest podporządkowanie wspomnianego regionu.

Oczywiście podczas zabawy podejmujemy decyzje, które wpływają na dalszy przebieg fabuły. Możemy na przykład wyzwolić się spod władzy Kyrosa i stanąć po stronie niewinnych ludzi, pomagając w pokonaniu agresorów.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki nie odbiegają zbytnio od wcześniejszego projektu Obsidian Entertainment, czyli Pillars of Eternity. Wydarzenia przedstawiono więc w rzucie izometrycznym, a walki toczą się w czasie rzeczywistym z opcją włączenia aktywnej pauzy.

Tyranny dostępne jest tylko na PC z systemami Windows, Linux i Mac OS. W Polsce gra ukazała się - także w edycji pudełkowej - nakładem firmy Cenega. Rodzimi gracze mają do dyspozycji zarówno polską (napisy), jak i angielską wersję językową.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami