Twórca Gwinta opuszcza CD Projekt

Co z samodzielną wersją gry?

Główny projektant tytułu Gwint: Wiedźmińska gra karciana - Damien Monnier - opuścił studio CD Projekt Red. Sympatyczny Francuz, znany choćby z zapowiedzi produkcji na tegorocznym E3, przekazał informację na Twitterze.

„Żegnaj, @CDPROJEKTRED - Dzięki za wspaniałe wspomnienia. Czas na #NowePrzygody” - napisał.

1
Damien Monnier na E3 w tym roku

Jak przyznał sam zainteresowany w wiadomości dla Eurogamera, nie wybrał jeszcze kolejnego projektu, ale musi to być „coś ekscytującego i dla fajnej firmy”. Zapytany o przyczyny odejścia, kazał zgłosić się do przedstawicieli polskiej firmy.

Monnier odchodzi w dość niefortunnym momencie. Stworzył mini-grę Gwint na potrzeby Wiedźmina 3, ale odpowiadał także za samodzielną wersję karcianki, a ta ma się wkrótce ukazać w pełnej wersji.

„Damien był częścią duetu, który zaprojektował mini-grę znaną z Dzikiego Gonu i odegrał ważną rolę podczas kreowania samodzielnej wersji” - wyjaśnia Michał Platkow-Gilewski, szef globalnej komunikacji w studiu.

„Warto jednak pamiętać, że tytuł rozwija kilka tuzinów osób, z licznymi projektantami na pokładzie. Mamy dokładny plan produkcji i nic w tym temacie się nie zmienia.”

„Jeśli mowa o odejściu Damiena, to była to obustronna decyzja. Nie trzeba chyba dodawać, że Damien ma tu wielu przyjaciół i wielu z nas będzie go brakowało, uwzględniając mnie samego” - dodał menedżer.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana jest obecnie w fazie testów na PC i Xbox One. Dokładna data premiery (już także na PS4) nie jest jeszcze znana. To darmowa produkcja z transakcjami cyfrowymi, w stylu Hearthstone od Blizzarda.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami