Łatka do Skyrim Special Edition poprawia jakość dźwięku na PC

Oraz ogólną wydajność.

Bethesda poinformowała, że na Steamie jest już dostępna łatka 1.1 do gry The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition, rozwiązująca między innymi problemy z dźwiękiem.

Jak wspominaliśmy już w analizie Digital Foundry, odsłony PC i Xbox One stosują wyższą kompresję dźwięku, co przekłada się na jakość audio gorszą od tej na PS4. Aktualizacja rozwiązuje ten kłopot, lecz nie jest obecnie jasne, kiedy dokładnie trafi także na konsolę Microsoftu.

Oficjalna lista zmian wymienia także „ogólne poprawki wydajności i optymalizacji” oraz usunięcie błędu z brakiem postaci niezależnych w odpowiednich miejscach. Zapisy z rozgrywką bez modów nie są już także oznaczane jako „zmodyfikowane”.

Na PS4 i Xbox One udało się rozwiązać kłopot z błędnym wyświetlaniem elementów interfejsu. Posiadacze konsol muszą jeszcze poczekać na publikację łatki.

„Podsumowując, Skyrim Special Edition to zgrabne usprawnienia względem oryginału, a posiadacze konsol w końcu otrzymują oprawę dorównującą lub nieco przekraczającą bazowe wydanie PC” - napisaliśmy we wspomnianej analizie Digital Foundry.

„PS4 i Xbox One oferują porównywalne wrażenia. Limit 30 klatek na sekundę rozczaruje część fanów, ale miło jest w końcu zagrać na konsoli bez sporych wahań w płynności rozgrywki.”

„Oczywiście, podobnych problemów nie ma na PC, gdzie połączenie 60 klatek na sekundę z możliwością włączenia wyższych rozdzielczości zapewnia najlepszą wersję gry.”

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami