Korea Południowa lepsza od Rosji w Mistrzostwach Świata Overwatch

I inne wyniki z BlizzConu.

Jak mówi popularne przysłowie, tylko trzy rzeczy są w życiu pewne: śmierć, podatki i dominacja Azjatów w esporcie. Najnowszym potwierdzeniem tezy jest strzelanka Overwatch.

Podczas imprezy BlizzCon w ten weekend mówiono nie tylko o grach i dodatkach, ale zorganizowano także liczne zmagania profesjonalnych graczy. Jednym z turniejów były właśnie Mistrzostwa Świata w najnowszą produkcję Blizzarda.

1
Rosjanie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia

Określenie „Mistrzostwa Świata” jest tutaj dość adekwatne, ponieważ - w odróżnieniu od innych gier - konkurowały nie drużyny wystawiane przez przeróżne organizacje esportowe z całego świata, lecz właśnie reprezentacje krajowe.

W finale zmagań Korea Południowa zdominowała Rosję, a po drodze pokonała jeszcze silne zespoły ze Stanów Zjednoczonych czy ze Szwecji, nie tracąc ani jednej mapy.

Warto przypomnieć, że Blizzard ma bardzo ambitne plany na przyszłość esportu w Overwatch. Firma chce wysokiej profesjonalizacji rozgrywek. Oznacza to na przykład kontrakty, wsparcie medyczne dla zawodników, pensje minimalne, przerwy pomiędzy sezonami czy stałe harmonogramy rozgrywek.

Jeśli o innych turniejach z BlizzConu mowa to, „ByuN” Hyun Woo z Korei Połduniowej wygrał StarCraft 2 World Championship Series Global Finals jako terran.

Hearthstone World Championship padło łupem Pavla z Rosji, który pokonał w finale DrHippi z Ukrainy, w stosunku 4-2.

Heroes of the Storm Fall Championship to zwycięstwo Ballistix Gaming z - niespodzianka - Korei Południowej, po ciężkim finale ze szwedzkim Fnatic.

Najwięcej emocji dostarczyły finały World of Warcraft Arena World Championship, gdzie amerykańskie Splyce obroniło tytuł w starciu z Method, choć potrzebowało na to aż siedmiu rund.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami