Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Kompletny przewodnik farmerski.

Witamy w poradniku i instrukcji do Farming Simulator 17. Znajdziecie tutaj opis podstaw gry, poznacie rodzaje upraw, opis najważniejszych czynności i informacje, jak z sukcesem rozpocząć rozgrywkę.

Zanim rozpoczniemy zabawę, musimy zdecydować, z jakim poziomem trudności chcemy się zmierzyć, a są to: łatwy, normalny oraz trudny. Tradycyjnie im niższy poziom, tym łatwiejsza rozgrywka. Na poziomie łatwym mam między innymi najniższy dług w banku oraz najmniejsze ceny za wynajem pracowników. Ten poziom polecamy nowicjuszom, którzy dopiero zaczynają zabawę z Farming Simulator 17.

Następnym krokiem jest wybór miejsca, gdzie chcemy rozwijać swoją farmę. W grze dostępne są dwie mapy, pierwsza to Goldcrest Valley, gdzie znajdziesz wiele informacji wprowadzających oraz szkolenie i to ona dedykowana jest osobom rozpoczynającym przygodę z Farming Simulator 17. Na niej też skupimy uwagę w poniższym poradniku. Druga mapa to Sosnovka, ją polecamy zaawansowanym graczom.

Życzymy owocnych plonów!

Spis treści

Zaczynamy od fundamentów zabawy, by następnie przejść do coraz bardziej szczegółowych porad i wskazówek. Sprawdźcie, jak zacząć, a potem zaczynamy prawdziwy zasiew.

Porady na start

- Rozpoczynając grę, masz określoną liczbę maszyn, która wystarczy na pierwszych kilka godzin zabawy. Nie kupuj nowych maszyn, które dużo kosztują, a na początku są nieprzydatne.

- Warto rozpocząć grę na najniższym poziomie trudności i skrupulatnie zapoznać się ze wszystkimi samouczkami, które objaśniają podstawy rozgrywki.

- Zwróć uwagę jaką kwotę pożyczki, którą uzyskałeś już na starcie zabawy. Odsetki nie są wysokie, ale warto systematycznie spłacać kredyt. Jednak nie za wszelką cenę, tak byś nie został bez funduszy na inwestycje.

- Kupując pola pilnuj, by były ulokowane blisko siebie i punktów skupu. Nie ma sensu tracić cennego czasu na długie dojazdy zwłaszcza, że wiele maszyn obsługuje kilka pól.

- Aby w ogóle dokonać kupna nowego pola, wjedź na nie podjeżdżając do znaku zapytania, wtedy uruchomi się możliwość jego zakupu.

- Aby szybko przełączać się pomiędzy posiadanymi przez siebie pojazdami, używaj klawisza (TAB).

- Nie musisz korzystać wyłącznie z dróg, jeśli przejazd przez pole skróci ci trasę, to śmiał oz niego korzystaj. Nie zniszczysz upraw.

- Gdy zlecimy wykonanie oprysku roślin lub siewu zewnętrznym pracownikom, nie musimy się martwić u uzupełnianie braku nasion itp.

- Zbędny sprzęt sprzedawaj jadąc bezpośrednio do sklepu, cena sprzedaży jest wtedy wyższa.Zatrudniając pracowników, ci zawsze pracują w obrębie jednej sesji gry. To znaczy, że po wyłączeniu gry i ponownym wgraniu stanu zapisu, musimy zatrudnić ich na nowo.

- Przynajmniej przez pierwszych 10 godzin rozgrywki, nie inwestuj w specjalistyczne sprzęty do uprawy rzadkich roślin. Maszyny są zbyt drogie i nie przynoszą wystarczającego zysku.

- Zawsze dokonuj oprysku upraw, tuż przed lub po siewach. Dzięki temu uzyskasz znacznie większe plony.

- Sprawdzaj pogodę i dostosowuj do prognoz czynności, jakie zamierzasz wykonać na swojej farmie. Nie wszystkie z nich można wykonywać podczas opadu deszczu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami