Blizzard szykuje profesjonalną ligę esportową w Overwatch

Lokalne drużyny i nie tylko.

Blizzard stawia na esport - najnowszym przykładem jest ogłoszenie planów na profesjonalną ligę w Overwatch, czerpiącą inspiracje z „prawdziwych” sportów w amerykańskim wydaniu.

Oznacza to na przykład pomysł na coroczne pokazy talentów, na których właściciele zespołów i trenerzy będą mogli oceniać możliwości graczy i podpisywać z nimi profesjonalne kontrakty.

1
Logo projektu

Co jednak najważniejsze, drużyny będą bazować w miastach na całym świecie, zamiast - jak teraz - składów rozrzuconych po całym świecie, łączących się przez sieć. Ma to zachęcić do budowania lokalnych społeczności.

Tak ukształtowane zespoły będą konkurować w ligach, gdzie słabiej radzące sobie grupy graczy będą mogły zostać zastąpione „beniaminkami” - niczym w europejskiej piłce nożnej, którą Gio Hunt z Blizzarda cytuje jako inspirację dla tego systemu.

Kluczowa ma być właśnie ogólna stabilność, profesjonalizacja i regularność. Oznacza to na przykład kontrakty, wsparcie medyczne dla zawodników, pensje minimalne, przerwy pomiędzy sezonami czy stałe harmonogramy rozgrywek.

Pierwszy sezon zmagań w Overwatch League rozpocznie się w przyszłym roku. Więcej szczegółów poznamy w nadchodzących miesiącach.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami