Farming Simulator 17 - trawa oraz siano

Porady jak siać i kosić trawę oraz zamieniać ją w siano.

W Farming Simulator 2017 trawa wykorzystywana jest jako pokarm dla owiec oraz krów, może być też przerabiana na siano a dalej także w zyskowną kiszonkę.

Początkowo jest mało dochodowym biznesem, ale później gdy rozwiniemy hodowlę zwierząt, trawa oraz siano stają się niezbędnymi surowcami.

Trawa

Na początku rozgrywki nie warto samodzielnie siać trawy na własnych polach, ponieważ jest to mało opłacalne. Trawy rośnie tak dużo w okolicy, że warto podpiąć kosiarkę z przyczepką samozbierającą i pojeździć po mapie, a zaspokoimy swoje podstawowe zapotrzebowanie na ten surowiec.

Jeśli jednak twoje potrzeby na trawę wzrastają, obsiej nią pole. W tym celu wsiądź do traktora (E). Podłącz do niego kultywator (Q) a następnie go opuść (V) i rozłóż (X). Wjedź teraz na dowolne pole by rozpocząć kultywację.

Aby skutecznie kultywować, jedź wzdłuż pola raz przy razie. Jako że jest to zajęcie dość czasochłonne, w późniejszych etapach gry warto skorzystać z opcji zatrudnienia pracownika do wykonywania tej czynności (H).

farming_simulator17_34

Gdy już pole zostało oczyszczone czas na rozpoczęcie zasiewu, w tym celu możesz wykorzystać podstawowy siewnik otrzymany na początku gry. Wybierz odpowiednie nasiona (Y) i rozpocznij siew jeżdżąc po polu. Co ciekawe trawę siejemy tylko raz. Po jej ścięciu - nawet bez zbierania - niemal natychmiast odrasta.

Do zbierania trawy musisz zaopatrzyć się w przyczepę samozbierającą. Póki co wystarczy ta najtańsza, model Pottinger Euroboss 330 T za kwotę 31000 euro. Zamontuj ją za traktorem.

Natomiast do skoszenia trawy oczywiście niezbędna jest kosiarka. Przejdź do sklepu (P) i nabądź najtańszy model Pottingera Novacat 302 ED za 9000 euro. Kosiarkę mocujemy z przodu traktora.

Następnie wyruszamy na pole by jednocześnie kosić oraz zbierać trawę. Pamiętaj by uruchomić oba urządzenia oraz opuścić ładowacz w przyczepie (V).

Trawę zgromadzoną w przyczepie możesz wyładować gdziekolwiek, także na polu bądź w brogach.

Siano

Jeśli chcemy zmienić trawę w siano, do tego celu potrzebujemy przetrząsacza. Musimy go kupić w sklepie, a wystarczy ten najtańszy model Vicon Fanex 604 za 11000 euro.

Montujemy go z tyłu traktora, z przodu pozostawiając kosiarkę, którą również nabędziemy w sklepie (Pottingera Novacat 302 ED za 9000 euro).

farming_simulator17_35

Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - kiszonka oraz leśnictwo

Jeżdżąc po polu, kosiarka pozostawia za sobą trawę, a tę rozgarnia przetrząsacz niemal od razu zamieniając ją w siano. Niestety do zebrania siana potrzebujemy kolejnego urządzenia, jakim jest przyczepa samozbierająca. Póki co wystarczy ta najtańsza, model Pottinger Euroboss 330 T za kwotę 31000 euro. Odepnij przetrząsacz i zamontuj przyczepkę za traktorem i przejedź po skoszonym polu.

Trawę można magazynować w dowolnym miejscu bądź na strychu na siano, który kupimy w sklepie za 90000 euro.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami