Farming Simulator 17 - rośliny bulwiaste: ziemniaki

Porady jak zasadzić, zebrać i sprzedać ziemniaki.

Rośliny bulwiaste - buraki cukrowe oraz ziemniaki, są znacznie trudniejsze w uprawie niż zboża. Wymagają także specjalistycznego i bardzo drogiego sprzętu, którego nie posiadamy na starcie zabawy.

Dlatego też w ich uprawę zaangażujemy się dopiero wtedy, gdy nasza farma poważnie się rozrośnie i będziemy dysponować pokaźnymi zasobami wolnej gotówki na inwestycje.

Niemniej warto to zrobić, ponieważ zbiory są dużo obfitsze, a rośliny bulwiaste przynoszą znacznie większe zyski niż zboża. Co ważne, ze względu na duże zbiory warto do transportu ziemniaków wykorzystać pociągi.

Sadzenie, zbiór i sprzedaż ziemniaków

Wsiądź do traktora (E). Podłącz do niego kultywator (Q) a następnie go opuść (V) i rozłóż (X). Wjedź teraz na dowolne pole by rozpocząć kultywację.

Aby skutecznie kultywować, jedź wzdłuż pola raz przy razie. Jako że jest to zajęcie dość czasochłonne, w późniejszych etapach gry warto skorzystać z opcji zatrudnienia pracownika do wykonywania tej czynności (H).

Gdy już pole zostało oczyszczone czas na rozpoczęcie sadzenia. By w ogóle rozpocząć sadzenie ziemniaków, musisz kupić sadzarkę.

farming_simulator17_32

Najtańszy siewnik do ziemniaków to kosztujący 21000 euro Grimme GL 420. Kup go bądź wypożycz, a potem podepnij pod traktor (Q).

Następnie wsiądź do traktora (E). Opuść siewnik (V) i go włącz (B). Teraz jesteś gotowy do zasiewu. Przejedź po polu rozsiewając nasionka.

Uwaga: po kupnie nowego siewnika musisz go uzupełnić nawozem oraz nasionami. Do tego celu musisz wykorzystać palety znajdujące się na twojej farmie w jednym z brogów - tym obok chatki z narzędziami.

Podjedź tyłem traktorem z zamontowanym nowym siewnikiem, następnie zbliż się do palet i wciśnij klawisz (R) co spowoduje napełnienie siewnika.

Odczekaj aż twoje plony wzejdą. Odwiedź sklep (P) i kup maszynę do ścinania łęcin Grimme KS 75-4 za 9000 euro. Podłącz ją do traktora i przejedź po polu. Warto do tego celu zatrudnić pracownika, ponieważ praca ta jest dość żmudna i trwa długo.

Następnie zbierz ziemniaki specjalną do tego celu maszyną, której niestety nie masz na swoim stanie rozpoczynając grę.

Odwiedź sklep (P) i zakup Grimme SE 260 za 112000 euro. Podłącz do traktora (Q) a następnie opuść kombajn (V) i włącz go (B). Przejeżdżaj maszyną raz za razem po polu z ziemniaki.

Pojemność maszyny nie jest zbyt wielka, dlatego miej w pobliżu pola drugi ciągnik z przyczepą. Gdy zapełnisz zbieraczkę ziemniaków, podjedź do niej traktorem z przyczepą i przeładuj do niej kartofle.

Niestety do powyżej opisanych czynności nie można zatrudnić pracownika.

farming_simulator17_33

Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - rośliny bulwiaste: buraki cukrowe

Ostatnim etapem jest magazynowanie ziemniaków. Możesz tego dokonywać wszędzie, nawet na polu, bądź w bardziej estetycznych miejscach takich jak bróg. Jeśli jednak nie chcemy magazynować warzyw, można je sprzedać w jednym z dostępnych punktów skupu.

Jeśli jesteśmy już bardzo bogatym rolnikiem, warto uprościć i znacznie przyspieszyć zbiórkę ziemniaków, poprzez kupno maszyny, która będzie jednocześnie ścinać łęciny jak i zbierać kartofle.

Do tego celu musimy zakupić maszynę Grimme Tectron 415 za kwotę 429000 euro.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami