Watch Dogs 2 - premiera i najważniejsze informacje

Wszystko, co warto wiedzieć: cena, edycje, fabuła i multiplayer.

Watch Dogs 2 to kolejna część zapoczątkowanej w 2014 roku serii, w której wcielamy się w postać uzdolnionego hakera, potrafiącego włamywać się do systemów informatycznych. Gra została osadzona we współczesnym świecie kontrolowanym przez korporacje i światowy system nadzoru i inwigilacji - ctOS 2.0.

Choć Watch Dogs 2 jest kontynuacją, deweloperzy stawiają na nieco lżejszy klimat. Skąpane w mroku Chicago zastąpiono słonecznym San Francisco, a bohatera szukającego zemsty - młodym hakerem idealistą.

Główne założenia rozgrywki Watch Dogs 2 pozostały jednak niezmienione. Gra oferuje otwarty świat i szereg aktywności związanych z hakowaniem urządzeń. Trzon zabawy skupia się na trybie dla jednego gracza, choć nie zabraknie rozbudowanych opcji wieloosobowych.

 • PC, PS4, Xbox One
 • Premiera: 15.11.2016 r. (konsole), 29.11.2016 r. (PC)
 • Wersja językowa: polska (napisy)
 • Producent: Ubisoft Montreal
 • Wydawca: Ubisoft

Zobacz: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Premiera i wersja językowa

Watch Dogs 2 zostało zaprezentowane po raz pierwszy w trakcie targów E3 2016. Już wtedy zdradzono, że tytuł zadebiutuje 15 listopada 2016 roku. W październiku przełożona została jednak premiera wersji PC. Ostatecznie ukaże się ona 29 listopada.

Tytuł powstaje z myślą o platformach obecnej generacji - PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Gra zostanie wydana w polskiej wersji językowej z napisami.

Dostępne edycje i cena

Watch Dogs 2 będzie dostępne w aż sześciu różnych edycjach, różniących się między sobą zawartością.

W zwykłej oprócz gry i bonusów dodawanych do zamówień przedpremierowych nie znajdziemy żadnych dodatków.

Sugerowana cena: 219,90 zł (PC), 259,99 zł (PS4, Xbox One)

Edycja Deluxe oprócz kopii gry zaoferuje także dwa pakiety do personalizacji ze strojami i skórkami dla postaci, samochodu, drona i broni.

Sugerowana cena: 239,99 zł (PC), 289,99 zł (PS4, Xbox One)

Gold Edition oprócz wszystkich dodatków edycji Deluxe zawiera również przepustkę sezonową, upoważniającą do darmowego pobrania przyszłych DLC.

Sugerowana cena: 319,90 zł (PC), 369,90 zł (PS4, Xbox One)

003
Edycja zwykła, Deluxe i Gold

Edycja San Francisco to jedno z wydań kolekcjonerskich gry. W środku oprócz gry znajdziemy zawartość pakietu Deluxe, litografie, 24-centymetrową figurkę Marcusa, mapę San Francisco, pakiet naklejek na laptopa, pudełko kolekcjonerskie oraz dodatkową misję: Zabójca Zodiak. Wydanie nie zawiera przepustki sezonowej.

Sugerowana cena: 379,90 zł (PC), 429,90 zł (PS4, Xbox One)

004
Edycja San Francisco

Wrench Junior Robot dostępne jest wyłącznie w sklepie Uplay. Zestaw zawiera grę, pakiet Deluxe, przepustkę sezonową oraz zdalnie sterowanego robota.

Sugerowana cena: 139,99 euro (PC), 149,99 euro (PS4, Xbox One)

005
Edycja Wrench Junior Robot

Ostatnia dostępna edycja to The Return of DedSec. Zawarto w niej grę, pakiet Deluxe, przepustkę sezonową, 27-centymetrową figurkę Marcusa, replikę czapki i bandany Marcusa, mapę San Francisco, naklejki na laptopa, 64-stronicowy artbook oraz trzy litografie.

Sugerowana cena: 139,99 euro (PC), 149,99 euro (PS4, Xbox One)

006
Edycja The Return of DedSec

Bonusy do zamówień przedpremierowych

Do każdego zamówienia przedpremierowego dodawana jest dodatkowa misja: Zabójca Zodiak. Gracz tropi w niej mordercę, który czyha na mieszkańców Oakland. Po jej ukończeniu otrzymamy strój więzienny.

Dodatki do gry

W Watch Dogs 2 z pewnością pojawią się dodatki typu DLC. Twórcy potwierdzili obecność przepustki sezonowej, która zaoferuje dostęp do dodatkowej zawartości. Obecnie nie jest ona jednak znana.

Wszystkie DLC będą przez pierwsze 30 dni od premiery dostępne na wyłączność konsoli PlayStation 4. Dopiero po tym czasie udostępnione zostaną innym graczom.

Fabuła i świat

Watch Dogs 2 rozgrywa się w skąpanym w słońcu San Francisco. Głównym bohaterem jest Marcus Holloway, który dołącza do grupy hakerskiej DedSec. Motywem przewodnim jest walka z centralnym systemem operacyjnym - ctOS 2.0, który steruje całym miastem.

Główny wątek będzie utrzymany w luźnym tonie. Fabuła skupia się na grupie młodych hakerów, którzy wyznaczyli sobie szczytny cel obalenia systemu, ale przy okazji chcą się dobrze bawić. Nie zabraknie zatem licznych przerywników filmowych, żartów i młodzieżowych odzywek. Twórcy skupili się na środowisku „haktywistów”.

Podczas kolejnych misji Marcusowi będzie towarzyszyć grupa przyjaciół: Śruba, Sitara oraz Josh. To z nimi zaplanuje i wykona większość akcji.

Watch Dogs 2 zaoferuje w pełni otwarty świat. Do każdej lokacji będzie można się dostać już na początku rozgrywki.

Obszar działania ma być przynajmniej dwa razy większy od Chicago z pierwszej części serii. Oprócz miasta San Francisco dostępne będzie hrabstwo Marin, niewielka część Oakland oraz Dolina Krzemowa.

Deweloperzy nie zapomnieli o rozpoznawalnych elementach San Francisco, takich jak Golden Gate Bridge, więzienie Alcatraz czy też o charakterystycznych, starych tramwajach.

001
Smartfon będzie tak samo ważny, jak broń

Rozgrywka

Pod względem rozgrywki Watch Dogs 2 nie odbiega zbytnio od pierwszej części serii. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Główny bohater potrafi jednak sprawniej poruszać się w terenie, wykorzystując parkour. System ten przypomina nieco Assassin's Creed.

Motorem napędowym rozgrywki są gadżety. Marcus może wykorzystywać smartfon do hakowania otoczenia. Pojawią się też inne elementy:

 • latający dron - pozwoli z bezpiecznej odległości zeskanować obiekt i włamać się do systemów wroga
 • dwukołowy robot - niezauważenie przedostanie się w pilnie strzeżone miejsce; wykorzystywany w sytuacjach, gdy z przedmiotem wymagany jest kontakt fizyczny
 • drukarka 3D - za jej pomocą stworzymy nową broń, np. nietypowy paralizator

Z hakowaniem wiąże się kilka nowości:

 • niemal każdy sprzęt elektryczny jest podatny na włamanie
 • hakowanie samochodów - otwieranie drzwi, zdalna kontrola auta i ulepszanie jego osiągów
 • masowe hakowanie wszystkich urządzeń - np. wysłanie osobom w pobliżu powiadomienia na smartfona w celu odwrócenia ich uwagi
 • postać może skanować otoczenie w poszukiwaniu podatnych na włamanie urządzeń

Za wykonywanie misji i zadań pobocznych haker będzie otrzymywać punkty doświadczenia, w tym przypadku wyrażane w liczbie zwolenników DedSec (ang. followers). Można je przeznaczyć na rozwijanie umiejętności. Dostępne będzie drzewko talentów.

Twórcy zadbali też o takie drobnostki, jak możliwość kupowania ciuchów i dostosowywanie wyglądu głównej postaci.

Podczas wykonywania zadań gracze otrzymają dużo swobody. Możliwa jest realizacja celu po cichu - pomocne będą gadżety i umiejętność skradania. Zwolennicy siłowego rozwiązywania konfliktów ucieszą się z szerokiej gamy broni palnej.

Gra posiada bardziej zręcznościowy model jazdy. Różnice w prowadzeniu poszczególnych pojazdów mają być jednak zauważalne.

002
Watch Dogs 2 stawia na bogatszą paletę barw

Multiplayer

W Watch Dogs 2 zabraknie typowego lobby i menu trybów multiplayer. Opcje sieciowe będą połączone z trybem dla jednego gracza, choć do poprawnego działania gra nie wymaga połączenia z siecią.

W trakcie rozgrywki można spotkać innych graczy, z którymi wejdziemy w interakcję, a także wykonamy szereg misji w kooperacji. Nie są one fabularnie powiązane z wątkiem głównym.

W przypadku wywołania dużego zamieszania (np. poprzez zabijanie cywilów) za naszą głowę może zostać wyznaczona nagroda. W takim momencie w świecie gry może się pojawić maksymalnie trójka graczy, która spróbuje na nas zapolować.

Pojawi się też tryb PvP, w którym „nawiedzamy” sesję innego gracza, próbując go zhakować. Moduł ten jest doskonale znany z pierwszej części. Inne rodzaje zabawy to między innymi Łowca Nagród, gdzie zajmiemy się polowaniem na innych użytkowników.

Jaki komputer będzie potrzebny do uruchomienia gry?

Watch Dogs 2 powstaje na usprawnionym silniku Disrupt, który został stworzony specjalnie na potrzeby serii. Twórcy opublikowali już wymagania sprzętowe gry. Do komfortowej rozgrywki wystarczy popularna karta graficzna Nvidia GeForce GTX 970 lub GTX 1060. Tytuł w minimalnych ustawieniach uruchomimy na GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870.

Więcej: Watch Dogs 2 - wymagania sprzętowe

Materiały wideo

Od momentu pierwszej prezentacji deweloperzy opublikowali szereg materiałów wideo, prezentujących różne aspekty rozgrywki. Oprócz gameplayów skupiono się również na zwiastunach fabularnych, które wprowadzają nas w świat gry i przedstawiają fabułę.

Więcej: Watch Dogs 2 - wszystkie trailery i gameplaye

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami