Watch Dogs 2 to kontynuacja zapoczątkowanej w 2014 roku serii gier, w których wcielamy się w hakerów walczących z systemem. Tym razem głównym bohaterem jest Marcus Holloway, a akcja toczy się w San Francisco.

Tytuł był projektowany z myślą o otwartym świecie, po którym można się dowolnie poruszać. Już od samego początku gracze mają dostęp do wszystkich miejsc. Podczas tworzenia miasta twórcy zwrócili uwagę na charakterystyczne elementy San Francisco. W grze znajdziemy między innymi Golden Gate Bridge czy więzienie Alcatraz.

W przypadku wersji PC postawiono na rozbudowaną grafikę, zaawansowane efekty i obsługę rozdzielczości 4K. Do uruchomienia gry nie jest jednak wymagana najnowsza specyfikacja sprzętowa.

Watch Dogs 2 - wymagania minimalne

Minimalne wymagania sprzętowe Watch Dogs 2 nie są zbyt wygórowane. Do uruchomienia produkcji wystarczy karta graficzna z 2 GB pamięci (np. GeForce GTX 660).

  • System operacyjny: Windows 7 SP1, 8.1, 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 2400S @ 2,5 GHz lub AMD FX 6120 @ 3,5 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 (2GB) lub AMD Radeon HD 7870 (2GB)
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca

Watch Dogs 2 - wymagania rekomendowane

Rekomendowana specyfikacja nie pozostawia złudzeń - Watch Dogs 2 nie powinno być wymagające dla komputerów. Według twórców do płynnej rozgrywki wystarczy karta graficzna z 3 GB pamięci, a także procesor ze średniej półki.

  • System operacyjny: Windows 7 SP1, 8.1, 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 3470 @ 3,2 GHz lub AMD FX 8120 @ 3,9 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 (3GB) lub GeForce GTX 970 (4GB) lub GeForce GTX 1060 (3GB) lub AMD Radeon R9 290 (4GB)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca

Strona techniczna gry

Watch Dogs 2 bazuje na silniku gry, który został stworzony na potrzeby pierwszej części serii. Zaprojektowano go z myślą o rozgrywce w otwartym świecie.

Przeniesienie akcji do San Francisco sprawiło, że deweloperzy mogli postawić na bardziej radosną paletę barw. Zadbano przy tym o odwzorowanie najważniejszych elementów miasta - między innymi charakterystycznych tramwajów.

Wersja PC będzie oferować natywne wsparcie dla pada DualShock 4 z PS4. Nie zapomniano też o przystosowaniu poszczególnych fragmentów rozgrywki do komfortowej obsługi za pomocą klawiatury i myszki.

Konwersja PC zaoferuje możliwość rozgrywki w rozdzielczości 4K. Liczba klatek na sekundę nie będzie w żaden sposób limitowana. W dniu premiery udostępniona zostanie specjalna paczka z teksturami w wysokiej rozdzielczości.

Twórcy obiecują też wsparcie dla wielu monitorów i trybów SLI.

Ustawienia grafiki

Watch Dogs 2 otrzyma zaawansowane ustawienia graficzne, dzięki którym dostosujemy oprawę graficzną według naszych preferencji i możliwości posiadanego sprzętu.

W opcjach pojawi się kilka zaawansowanych ustawień: odbicia powierzchniowe, cienie generowane przez światła samochodów czy dodatkowy poziom detali.

Użytkownik zdecyduje o wyostrzeniu obrazu, „gęstości” pikseli czy kącie widzenia. Będą zaawansowane opcje wygładzania krawędzi: TXAA, MSAA, a także efekty post-processingu: SMAA lub FXAA.

Więcej: Watch Dogs 2 - premiera i najważniejsze informacje

Zobacz: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz: Watch Dogs 2 - wszystkie trailery i gameplaye

Na kolejnej stronie znajdują się wszystkie opublikowane do tej pory oficjalne materiały wideo z gry Watch Dogs 2, wraz z ich krótkim opisem.

Reklama