Farming Simulator 17 - sklep, ulepszenia pojazdów, pożyczka

Jak zaciągnąć pożyczkę w banku, jak kupować maszyny i je ulepszać.

Sklep w Farming Simulator 2017 jest jednym z najważniejszych miejsc, które odwiedzimy. To w nim dokonujemy zakupów i sprzedaży maszyn oraz ich ulepszeń.

Robiąc zakupy warto mieć na uwadze saldo swojego konta. Możliwe, że przyda się do tego zaciągnięcie kredytu w banku.

Sklep

To właśnie w sklepie dokonujemy zakupu nowych maszyn oraz sprzedaży tych zużytych lub po prostu niepotrzebnych.

By dostać się do sklepu wystarczy kliknąć przycisk (P). Pojawi się nowe menu a w nim podzielone na kategorie maszyny. Wybierając jedną z nich pojawi się szereg pojazdów poukładanych od najtańszego po najdroższe.

Pod każdym z nich widać cenę określoną w euro. Jeśli potrzebujemy danej maszyny zaznaczamy ją i klikamy na przycisk „Wybierz". Następnie dokonujemy wyboru: możemy pojazd albo wypożyczyć za znacznie mniejszą sumę plus kwotę 1% wartości za jeden dzień używania, bądź kupić jeśli nas na to stać.

farming_simulator17_27

Podobnie postępujemy ze sprzedażą posiadanych maszyn. Wchodzimy do sklepu (P) a następnie do garażu. Zaznaczamy maszynę, której chcemy się pozbyć by zatwierdzić sprzedać wciskając klawisz „Sprzedaj”.

Co istotne, znacznie większe ceny uzyskamy jeśli sprzedamy pojazdy nie korzystając ze skrótu w menu (P), tylko pojedziemy bezpośrednio do sklepu stacjonarnego. Obok sklepu znajduje się wyraźnie oznaczony teren, na którym ustawiamy maszynę. Następnie wychodzimy z niego i podchodzimy do niebieskiego znaku i wciskamy ( R). Pojawi się nowe okno, w którym potwierdzimy sprzedaż maszyny za kwotę ok. 20% wyższą.

Jak modyfikować pojazdy?

Jeśli chcemy ulepszyć nasz pojazd, na przykład poprzez dodanie koparki do traktora albo zmienić rozstaw opon, musimy pojechać do sklepu stacjonarnego pojazdem, który ma ulec modyfikacji.

Obok sklepu znajduje się wyraźnie oznaczony teren, na którym ustawiamy maszynę (ten sam, gdzie sprzedajemy pojazdy). Następnie wychodzimy z niego i podchodzimy do niebieskiego znaku i wciskamy ( R). Pojawi się nowe okno, w którym klikamy na „Ustaw”.

farming_simulator17_28

Następnie dokonujemy modyfikacji na takie jakie nas interesują. Zatwierdzamy je ponownym kliknięciem na „Ustaw”. Pamiętaj jednak, że wprowadzenie zmian kosztuje.

Modyfikacji możemy także dokonywać w nowo co kupowanych pojazdach. Wchodząc do sklepu (P), wybieramy kategorię a następnie maszynę. Teraz dokonujemy modyfikacji i zatwierdzamy zakup poprzez wciśnięcie „Kup”.

Jak zaciągnąć lub spłacić pożyczkę?

Wszelkie operacje finansowe związane z pożyczkami dokonujemy w menu podglądu mapy. Do tego celu wciśnij klawisz Escape (Esc). Następnie przejdź na zakładkę Finanse.

W tym miejscu widzisz podsumowanie swoich wszystkich wydatków oraz zysków. Nas interesuje sam dół, czyli saldo konta oraz informacja o posiadanym zadłużeniu w banku.

farming_simulator17_29

Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - kultywacja i zasiew

Jeśli posiadasz wolne środki, możesz pożyczkę spłacić. Każdorazowa spłata opiewa na sumę 5000 euro, dokonasz tego klikając zielony klawisz ze wspomnianą kwotą, na samym dole strony.

W sytuacji gdy brakuje nam pieniędzy, można zaciągnąć pożyczkę. Dokonuje się tego klikając w przycisk koloru czerwonego znajdujący się na dole ekranu z napisem „Pożycz 5000 euro”.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami