Blokada Origin w Birmie pada cieniem na cyfrową dystrybucję gier

Nie znamy dnia i godziny.

Electronic Arts chwilowo zablokowało dostęp do aplikacji Origin w całym kraju. Mowa o azjatyckiej Birmie, znanej oficjalnie jako Mjanma.

Użytkownik z tego państwa poinformował o swoich problemach z dostępem w serwisie Reddit.

To o tyle dziwne, że powinno stać się odwrotnie - Stany Zjednoczone w dniu 7 października zdjęły program sankcji obejmujących Birmę, więc Steam i GOG zaczęły oficjalne działanie. Tymczasem EA tłumaczy się właśnie nałożonym embargiem.

1

„EA Alex”, przedstawiający się jako przedstawiciel Origin, obwinia embargo handlowe nałożone przez USA (to, które przestało obowiązywać). Zapewnia jednocześnie, że Electronic Arts przyjrzy się sprawie, ale:

„Nie jest dla mnie jasne, czy możemy zrobić coś dla osób w krajach nadal objętych embargiem, ale zgłoszę temat do dyskusji wewnątrz firmy” - napisał.

Aktywne blokady handlowe nałożone przez Stany Zjednoczone to Iran (w coraz mniejszym stopniu), Korea Północna, Sudan i Syria.

Problem w Birmie, choć dotyczy ponad 50 milionów mieszkańców, może wydawać się być oddalony od użytkowników z Europy i USA. Sytuacja pokazuje jednak, jaką władzę dzierżą właściciele usług dystrybucji cyfrowej - nie potrzeba zbyt wiele, by utracić dostęp do biblioteki, bez możliwości apelacji.

„Posiadam około 20 gier na Originie i wydałem setki dolarów na tej platformie” - wyjaśnia poszkodowany. „Kupiłem pełne edycje wszystkich odsłon Battlefielda, razem z przepustkami sezonowymi.”

Co więcej, użytkownik nie założył nawet konta w Birmie, lecz tylko się tam przeprowadził.

„To dużo, dużo większy problem niż kilku graczy w tym kraju. Podkreśla kluczowe elementy umów licencyjnych wielkich firm - płacimy pieniądze dosłownie za nic, poza bezwartościową obietnicą, że będziemy mogli pograć w dany tytuł, dopóki nie zdecydują inaczej” - napisał rozgniewany „trivial_sublime”.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami