Skyrim Special Edition na PC bez obsługi zapisów z modami

Trzeba zacząć od nowa.

Jeśli graliście w Skyrim na PC z zainstalowanymi modami (co jest raczej prawdopodobne), to wykonane zapisy rozgrywki najpewniej nie zadziałają w wydaniu Special Edition.

Tak wynika z dokumentu dostarczonego do kopii recenzenckich:

1
Zapisy poszły w las?

„Istniejące zapisy z oryginalnej wersji PC zadziałają w wersji Skyrim Special Edition. Używaj tylko z save'ów, które nigdy nie były wykorzystywane w grze z modami.”

„Nie używaj zapisów z oryginalnej wersji, jeśli widzisz ten błąd podczas ładowania w Skyrim Special Edition: »Ten save bazuje na zawartości, która nie jest już dostępna«” - czytamy dalej.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

Bazowy Skyrim z 2011 roku oraz odświeżona odsłona traktowane są jako dwie odrębne pozycje. Czas - i testy - pokaże, czy znajdą się jakieś sposoby na obejście problemów z kompatybilnością.

Można spekulować, że sytuacja ulegnie poprawie wraz z przenoszeniem przez twórców modyfikacji właśnie na remaster Skyrim Special Edition. Nie jest jednak jasne, czy rzeczywiście będzie to rozwiązaniem kłopotów.

Biorąc pod uwagę różnice - głównie w oprawie, ale także związane z przejściem na 64-bitowe pliki wykonawcze - sporo modów będzie trzeba zapewne dostosować do nowych możliwości.

The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition debiutuje dzisiaj na PC, PS4 i Xbox One. Jedną z największych nowości jest wsparcie dla modyfikacji także na konsolach.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami