Video: Gramy w Gwinta

Wyjątkowa karcianka.

Rozpoczęły się zamknięte testy samodzielnej wersji karcianki Gwint, spopularyzowanej przez grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. Chęć udziału w becie można zgłosić na oficjalnej stronie produkcji.

Przedstawiamy materiał wideo, w którym prezentujemy dwa pełne mecze.

Wczesna wersja dostępna jest na PC oraz Xbox One. Deweloperzy z CD Projekt RED poinformowali, że beta trafi też w przyszłości na PlayStation 4.

Zasady rozgrywki przypominają oczywiście te znane z Wiedźmina 3. Celem każdej rundy jest uzbieranie większej liczby punktów niż przeciwnik w każdej rundzie meczu.

Różne jednostki wykładane na stół to inne wartości punktowe, które się sumują. Dysponujemy też kartami, które mogą zmniejszać pulę punktów wroga, zwiększać punkty naszych minionów, czy też manipulować rozgrywką w inny sposób.

Frakcje dostępne w becie to Królestwa Północy, Skellige, Potwory oraz Scoia'tael. Do gry trafi także Nilfgaard, gdy twórcy odpowiednio zbalansują karty tego typu.

Gwint to gra Free to Play. W sklepie możemy kupić paczki - a konkretnie: beczki - kart. W pełnej wersji zakupić będzie można także fabularne kampanie, których ukończenie zajmie kilka godzin.

Pełna wersja Gwinta ukaże się w 2017 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami