Trzeci sezon rankingowy Overwatch startuje 1 grudnia

Kolejne zmiany w rangach.

Blizzard poinformował, że trzeci sezon zmagań rankingowych w sieciowej strzelance Overwatch rozpocznie się już 1 grudnia. Krótsza będzie też przerwa pomiędzy sezonami, ponieważ druga faza rywalizacji dobiegnie końca już 24 listopada.

Deweloperzy po raz kolejny wprowadzą zmiany w systemie przydzielającym graczy do odpowiednich grup umiejętności (brązowej, srebrnej, złotej i tak dalej). Twórcy zapewniają, że w celu przygotowania sprawiedliwych pojedynków nie zamierzają całkowicie resetować postępów.

1
Hanzo

„Po starcie drugiego sezonu mieliśmy zdecydowanie za dużo graczy w złotej i platynowej puli, a zbyt mało w srebrnej i brązowej” - wyjaśnia Blizzard na oficjalnym forum dyskusyjnym.

„Było to efektem początkowych kalkulacji rangi na początku sezonu. Próbowaliśmy częściowo zresetować drabinkę na starcie zmagań, ale rezultaty nie były takie, jakich oczekiwaliśmy.”

Teraz twórcy chcą uniknąć podobnych problemów i testują różne rozwiązania określające startowy poziom w trzecim sezonie. Zainteresowani gracze mogą pomóc i wyrazić swoje opinie, wchodząc na publiczne serwery testowe.

„Stawiamy bardziej na próbę utrzymania sprawiedliwego poziomu, bez świeżego startu dla wszystkich graczy” - zauważa Blizzard. „Początkowo zmodyfikujemy też rangę, by była nieco niższa.”

W rezultacie przy starcie kolejnego sezonu mniej osób zostanie nagle zredukowanych do niższego poziomu drabinki rankingowej. Spadek nadal może się jednak zdarzyć, lecz w początkowym okresie zwycięstwa będą nagradzane nieco wyżej, by wyrównać stratę.

„Będziemy blisko przyglądać się klasyfikacji na serwerach testowych i zobaczymy, czy nasze założenia są realizowane” - dodają deweloperzy. „Możemy wprowadzić dalsze modyfikacje, które będą wymagała zresetowania rankingu.”

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami