Farming Simulator 17 - kreator postaci, mapy, poziomy trudności

Wskazówki do tworzenia postaci, wyboru mapy i trudności gry.

W Farming Simulator 2017 istotne jest to, na jakim poziomie trudności rozpoczniemy rozgrywkę, oraz na jaką mapę się zdecydujemy. Przed dokonaniem wyboru polecamy zapoznać się ze szczegółowymi opisami, przybliżającymi jakie konsekwencje przynosi wybór określonego poziomu trudności.

Podobnie jest z mapami. Uprzednio warto przyjrzeć się jak są rozlokowane pola, jakiej są wielkości i gdzie umiejscowiono punkt skupu. To determinuje charakter późniejszej rozgrywki.

Nieco inaczej jest z wyborem postaci. Jest to kwestia czysto kosmetyczna.

Kreator postaci

W grze możemy określić, czy chcemy kierować życiem na roli jako mężczyzna czy kobieta. Niestety wygląd i ubiór postaci jest z góry zdefiniowany. To, którą z nich wybierzemy nie ma wpływu na zabawę.

Mamy możliwość modyfikacji wyłącznie koloru ubieranej koszuli. Klikając na menu po prawej stronie, określamy czy ma być niebieska a może czerwona lepiej podkreśli kolor naszego traktora.

Na koniec wpisujemy imię i zatwierdzamy wybór klikając „Kontynuuj”.

farming_simulator17_01

Wybór mapy

W Farming Simulator 17 dostępne są dwie mapy, na których możemy siać i zbierać żniwa. Pierwsza z nich to Goldcrest Valley, a druga to Sosnovka. Różnią się one głównie warstwą wizualną, oraz infrastrukturą. Co ważne oferuję różne wielkości pól, co jest istotne dla planowanego rozwoju naszej farmy.

Na początek sugerujemy rozpoczęcie zabawy w Goldcrest Valley.

Goldcrest Valley została stworzona tak, by przypominać skandynawską wieś. Piękne górzyste widoki, mapę przecina trasa kolejowa i liczne rzeczki oraz znalazło się miejsce na spore jezioro. Mapa oferuje dwa olbrzymie pola i wiele znacznie mniejszych.

farming_simulator17_02

Sosnovka wygląda niczym Polska wieś z lat 90. Zaniedbana infrastruktura dodaje jej klimatu. Na mapie dostępne jest tylko jedno ogromne pole, w zamian udostępniono wiele o średniej wielkości i mnóstwo bardzo, bardzo małych. Łączna liczba pól jest większa niż w Goldcrest Valley.

farming_simulator17_03

Niezależnie jednak od wyboru mapy, na każdej z nich znajdują się pola, które możemy - a wręcz musimy - zakupywać, by poszerzać naszą rolniczą działalność. Każda z map zawiera również punkty skupu, sklep czy tablicę z ogłoszeniami, gdzie realizujemy zlecane nam misje.

Zapoznanie się z topografią mapy i kupowanie pół blisko siebie, tak by zaoszczędzać na paliwie i czasie, jest kluczowe na początku gry.

Wybór poziomu trudności

Rozpoczynając zabawę w wirtualnego farmera, stajemy przed wyborem zdecydowania się na określony poziom trudności. A dostępne są standardowe trzy: łatwy, normalny oraz trudny.

Najniższy poziom trudności - łatwy, oferuje najwyższe ceny naszych produktów, plony nie usychają, a nad nami nie wisi groźba bankructwa w postaci wysokiego kredytu w banku. Zaciągnięta pożyczka jest naprawdę niewysoka.

Ze względu na liczne uproszczenia rozgrywki, poziom ten zalecany jest wyłącznie dla nowicjuszy. Jeśli miałeś już do czynienia z serią, nie psuj sobie zabawy i zacznij grę na normalnym poziomie.

  • Pieniądze na start: 25 000 euro
  • Wysokość pożyczki: 50 000 euro

Wybrane ceny plonów:

farming_simulator17_04

Poziom normalny dedykowany jest tym wszystkim, którzy orientują się do czego służy pług, jak się dokonuje siewu, a seria Farming Simulator nie jest im obca. Ceny plonów są umiarkowanie wysokie, a pożyczka bankowa raczej nieduża. To najlepszy wybór jeśli chcemy dobrze się bawić, a jednocześnie nie jesteśmy laikami w farmerskich klimatach.

  • Pieniądze na start: 20 000 euro
  • Wysokość pożyczki: 75 000 euro

Wybrane ceny plonów:

farming_simulator17_05

Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - początek gry, monitorowanie farmy, sterowanie

Poziom trudny dedykowany jest zaawansowanym graczom, którzy znają serię Farming Simulator niemalże w każdym detalu. Gra wtedy stara się jak najbardziej odzwierciedlać realny świat. Ceny sprzedawanych przez nas produktów są bardzo niskie, kombajny piekielnie drogie, a nad nami wisi ciągłe widmo bankructwa w postaci ogromnego kredytu bankowego.

  • Pieniądze na start: 15 000 euro
  • Wysokość pożyczki: 100 000 euro

Wybrane ceny plonów:

farming_simulator17_06

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami