Battlefield 1 - tryb Podbój: cel, taktyka i porady

Jak przejmować obszary.

Najpopularniejszy tryb w historii cyklu Battlefield to bez dwóch zdań Podbój (Conquest w angielskiej wersji). Jest oczywiście obecny także w najnowszej odsłonie serii - Battlefield 1.

Podbój często opisywany jest jako „definitywny” rodzaj zabawy, który jest wyznacznikiem charakteru i najważniejszych cech popularnej marki od studia DICE. Trudno się z tym nie zgodzić.

Otrzymujemy starcia dwóch 32-osobowych (maksymalnie) drużyn na rozległych mapach. W lokacjach dostępne są także, w większości przypadków, pojazdy bojowe lądowe oraz latające. Połączenie dużej liczby żołnierzy, maszyn i otwartej przestrzeni skutkuje przyjemnym chaosem wirtualnej wojny.

Dodajmy do tego destrukcję otoczenia i świetną oprawę, a nietrudno będzie zrozumieć, dlaczego Podbój jest ulubionym trybem większości fanów serii.

Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje na temat Podboju, a także wskazówki niezbędne do przetrwania w różnych sytuacjach na wielkim polu bitwy.

bf1podboj1

Warunki zwycięstwa w Podboju

W omawianym trybie zwycięża zespół, który jako pierwszy zdobędzie 1000 punktów. Wynik punktowy jest widoczny cały czas u góry ekranu, gdzie widzimy też, która drużyna kontroluje konkretne obszary.

Najważniejszym źródłem punktów dla drużyny jest przejęcie i utrzymanie kontroli nad jak największą liczbą obszarów, ale w drodze do wygranej pomagają także zabójstwa przeciwników - choć są warte o wiele mniej niż zdobywanie obszarów.

Podbój - cel, przejmowanie punktów

Wielu nowych graczy często zapomina, że w większości trybów Battlefielda zabijanie wrogów ma mniejsze znaczenie niż wypełnianie celu. W przypadku Podboju chodzi o obronę oraz przejmowanie punktów kontrolnych.

Liczba obszarów w posiadaniu naszej drużyny determinuje tempo zwiększania się wyniku punktowego. Przy okazji - przejęcie obszaru gwarantuje spory przyrost punktów doświadczenia żołnierza.

W zależności od mapy, mamy do czynienia z 5. lub 6. punktami. Tylko na jednej dostępne są trzy. To małe obszary w różnych częściach lokacji. Stojąc w granicy obszaru, przejmujemy go i zmienia barwę na kolor niebieski.

Przejęcie punktu nie jest natychmiastowe. Stan posiadania obszaru przez wroga zmniejsza się stopniowo, ale dopóki znacznik celu jest czerwony, przeciwnicy mogą jeszcze odrodzić się w okolicy przejmowanego przez ciebie punktu - warto o tym pamiętać i mieć oczy dookoła głowy. Nieco spokojniejszym można być, gdy znacznik zacznie się już wypełniać niebieską barwą.

Pamiętaj też o oznaczaniu wrogów (Q na PC lub d-pad w dół na konsoli). W Podboju wskazywanie przeciwników sojusznikom ma największe znaczenie z uwagi na rozmiar mapy i fakt, że jeden żołnierz nie jest w stanie dokładnie obserwować każdego fragmentu lokacji. Oznaczenie oponenta z pewnością pomoże drużynie.

Mapy w trybie Podbój - porady

  • Monte Grappa - najbardziej problematyczny jest tutaj punkt C znajdujący się w tunelu wydrążonym w górze. Najlepiej szybko przejąć ten obszar na początku meczu, ponieważ później łatwo go utrzymać, o ile na miejscu znajdzie się chociaż jeden Szturmowiec, który rozprawi się z pojazdami wjeżdżającymi do tunelu.
  • Las Argoński - specyficzna mapa, ponieważ nie oferuje żadnych pojazdów poza Behemotem, który i tak nie zawsze się pojawia. W lesie najważniejsze jest pamiętanie o okrążaniu wrogów. W większości przypadków lepiej poświęcić więcej czasu, ale zrezygnować z podążania do wrogiego celu najkrótszą drogą. Wiele przesmyków i wąskich przejść grozi eksterminacją, a właśnie takie najczęściej wiodą do punktów kontrolnych.
  • Skraj Monarchii - poruszanie się nad samym brzegiem morza to dobry sposób na zajście wrogów od tyłu, choć zajmuje dużo czasu. Trzeba też pamiętać o możliwości atakowania punktu D podchodząc od strony punktu E i wybrzeża.
  • Salonowy Blitzkrieg - przewagę ma drużyna, która kontroluje pałacyk, a więc punkt C. Można tu dobrze się bronić i zmuszać wrogów do okrążania dworku. Na murach jest świetne miejsce dla snajperów, choć trzeba uważać na samoloty.
  • Blizna Saint-Quentin - kontrolowanie wioski jest istotne, ale nie najważniejsze. Do wszystkich punktów można dotrzeć z wielu stron.
  • Pustynia Synaj - uwaga na snajperów. To jedna z map, na których Zwiadowcom niemal nic nie utrudnia pracy. Szczególnie, jeżeli poruszamy się na piechotę między punktami.
  • Amiens - jedyna miejska mapa stwarza zagrożenie dla pojazdów. Miej oczy dookoła głowy, gdy wjeżdżasz między budynki. Niestety wielu budynków nie można tu zniszczyć, więc niebezpieczni są wrogowie chowający się w mieszkaniach.

Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Zobacz także:

- Battlefield 1 - tryb Dominacja: co warto wiedzieć

- Battlefield 1 - tryb Gołębie Wojenne: najważniejsze informacje i porady

- Battlefield 1 - tryb Szturm: cele i wskazówki

- Battlefield 1 - tryb Zespołowy DM: szczegóły i podpowiedzi

- Battlefield 1 - tryb Operacje: opis i najważniejsze porady

  • Suez - dziwna mapa, która w Podboju oferuje tylko trzy punkty kontrolne. Chaotyczna rozgrywka, często przeradza się w miażdżącą przewagę drużyny, która jako pierwsza przejmie dwa punkty. Trudno zniszczyć pancerny pociąg wroga z uwagi na odsłonięty teren prowadzący do torów.
  • Forteca Fao - kontrolowanie obydwu punktów w fortecy daje dostęp do kilku działek przeciwlotniczych, o czym warto pamiętać. Poza tym, bronienie fortecy jest proste, jeżeli dobrze obsadzimy wejścia. Trzeba jednak pamiętać, że na mury można dostać się od strony morza, wspinając się.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami