Battlefield 1 - tryb Gołębie Wojenne: najważniejsze informacje i porady

Jak przechwycić ptaka.

Wielu graczy kojarzy z pewnością klasyczny tryb Przechwytywanie Flagi (Capture the Flag) znany z niejednej produkcji. Istnieje też wiele trybów inspirowanych tym tradycyjnym rodzajem sieciowej rywalizacji, a jednym z są Gołębie Wojenne z Battlefield 1.

To tryb, który najbardziej ze wszystkich obecnych w nowej strzelance od studia DICE wymaga drużynowego zgrania i maksymalnego stopnia współpracy - w mniejszej skali niż Podbój, przez co ważniejsza jest lepsza koordynacja i dbanie o współtowarzyszy.

Choć to rozgrywka na mniejszych lokacjach, jak choćby w Dominacji czy Zespołowym DM, nie polecamy tego trybu początkującym, którzy nie oswoili się jeszcze ze stylem walki na bliskim dystansie.

Warunki zwycięstwa w Gołębiach Wojennych

Wygrywa drużyna, której uda się trzy razy przejąć gołębia, przytrzymać go przez odpowiedni czas, a następnie wypuścić - zdobywając w ten sposób punkt. Punkty obrazowane są znaczkami gołębia widocznymi u góry ekranu.

Poza przechwytywaniem ptaka, nic nie ma bezpośredniego przełożenia na punktację, choć oczywiście eliminowanie przeciwników jest niezbędne, gdy chcemy coś zdziałać.

bf1golab
Ikona gołębia jest biała, co oznacza, że nikt jeszcze nie przejął ptaka

Gołębie Wojenne - cele, przechwytywanie gołębia

W tym trybie rywalizują dwa zespoły dwunastoosobowe, a więc w sumie na mapie znajduje się maksymalnie 24 graczy. Celem jest zdobycie gołębia, który pojawia się w losowym miejscu.

Żołnierz, który podniesie gołębia, musi utrzymać go, by pisać wiadomość. Proces ten jest obrazowany wypełniającym się na okręgiem dookoła ikony gołębia. Wypełnianie jest szybsze, kiedy stoimy w miejscu i się nie ruszamy.

Posiadacz gołębia nie jest bezbronny, może normalnie biegać i używać wszystkich broni - wszystko to jednak spowalnia proces pisania wiadomości z rozkazem.

Najlepiej sprawdza się więc współpraca. Trzech lub czterech żołnierzy zawsze powinno towarzyszyć temu, który przejął ptaka, by rozprawiać się z przeciwnikami, odpierać atakujących i rozglądać się dookoła.

Gdy proces pisania rozkazów się zakończy, należy jednym przyciskiem wypuścić gołębia. Po chwili artyleria zacznie ostrzeliwać żołnierzy z drużyny przeciwnej, a później pojawi się kolejny gołąb do przechwycenia.

Najlepszym sposobem na zabranie gołębia oponentom jest atak grupą i użycie granatów z efektami obszarowymi - a więc gazowych czy zapalających. Wywołanie w ten sposób zamieszania zwiększy szanse na błąd ze strony wroga.

Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Zobacz:

- Battlefield 1 - tryb Podbój: cel, taktyka i porady

- Battlefield 1 - tryb Dominacja: co warto wiedzieć

- Battlefield 1 - tryb Szturm: cele i wskazówki

- Battlefield 1 - tryb Zespołowy DM: szczegóły i podpowiedzi

- Battlefield 1 - tryb Operacje: opis i najważniejsze porady

Jaką klasę wybrać?

Z racji na niewielkie obszary, podobnie jak w Dominacji, najmniej przydatną klasą w Gołębiach Wojennych jest Zwiadowca. W trybie tym cały czas trzeba się poruszać, a kiedy zwalniamy tempa, by bronić kolegi z gołębiem, najlepiej mieć przy sobie broń skuteczną na bliskim dystansie. Dlatego też Szturmowiec okazuje się jednym z najlepszych możliwych wyborów.

Oczywiście nie można zupełnie zrezygnować z Medyków w drużynie. Trzymanie przy życiu towarzysza z ptakiem jest bardzo istotne. Przyda się też żołnierz Wsparcia, który może uzupełniać drużynowe zapasy granatów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami