Zapowiedziano Red Dead Redemption 2 - bez wersji PC

Premiera jesienią 2017 roku.

Studio Rockstar zapowiedziało Red Dead Redemption 2. Produkcja ukaże się jesienią 2017 roku, ale tylko na PS4 i Xbox One. Nie wspomniano o ewentualnej konwersji PC.

Jak zapewniono w informacji prasowej, otrzymamy „nadzwyczajną opowieść o życiu w bezlitosnym sercu Ameryki”, a „ogromny i klimatyczny świat” stanowi też „fundament dla nowych doświadczeń w rozgrywce sieciowej”.

„Podczas tworzenia Red Dead Redemption 2 nasz zespół urzeczywistnia wizję wirtualnej rozrywki w tętniącym życiem świecie” - komentuje Sam Houser, założyciel Rockstar Games. „Mamy nadzieję, że nasze bogate doświadczenie pozwoli zapewnić graczom fantastyczne doznania.”

W komunikacie na oficjalnej stronie nie podano żadnych innych szczegółów, ale w czwartek - 20 października - deweloperzy opublikują pierwszy zwiastun, o godzinie 17:00.

Poniżej plakat promocyjny gry:

1

Możliwe, że port na komputery osobiste ukaże się w późniejszym terminie, wzorem Grand Theft Auto 5. Z drugiej strony, poprzednia odsłona serii - Red Dead Redemption - nigdy nie trafiła na PC, choć tutaj zaważyć mogły spore problemy z produkcją.

Rockstar zwiastował ujawnienie produkcji już od dwóch dni, publikując mało konkretne obrazki - najpierw logo, potem siedem postaci na tle zachodzącego słońca. Teraz grupę bohaterów możemy zobaczyć w szczegółach.

Ceniony western Red Dead Redemption z 2010 roku rozszedł się na świecie w nakładzie przekraczającym 14 milionów egzemplarzy, według danych z połowy 2015 roku. Była to druga odsłona serii, po Red Dead Revolver. Stąd oczekiwania, że nowa produkcja będzie kontynuować styl nazewnictwa z trzecim słowem na literę „R”, ale zdecydowano się na bezpieczne RDR2.

Reklama

Skocz do komentarzy (32)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (32)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami