Samotny husarz w premierowym zwiastunie strategii Civilization 6

Cywilizacja jednego człowieka.

Premierowy zwiastun strategii Civilization 6 to krótki film animowany, przedstawiający narodziny i rozwój cywilizacji z punktu widzenia jednego człowieka.

Postać zaczyna od wytyczeniu kursu prowadzącego na nowe ziemie, by szybko przejść do monumentów. Jest też handel i samotny husarz, prowadzący do natarcia w zimowym lesie.

1
London calling

Postęp technologiczny symbolizuje wynalezienie samolotu, co - jak na ludzkość przystało - błyskawicznie zamienia się w bombowce i eksplozje, a następnie w podbój kosmosu.

Przy pierwszym zetknięciu z grą zauważamy zapewne zmiany w oprawie wizualnej, która stała się bardziej kreskówkowa i bogatsza w kolory. Budynki i ikony wyraźnie wyróżniają się na tle otoczenia.

Miasta w „szóstce” nie są już pojedynczymi punktami na mapie - rozwijając je, budujemy nowe dzielnice, które trzeba rozmieszczać na kontrolowanych przez metropolię heksach.

Także podczas budowania cudów świata musimy wybrać, na którym polu je rozstawimy. Takie rozwiązanie zmusza do odpowiedniego planowania zagospodarowania wszystkich obszarów.

Jeszcze większą niespodzianką jest nowy system polityk społecznych, przypominający teraz drzewko technologiczne, lecz różniący się w kilku kluczowych aspektach.

Więcej detali znaleźć można w naszej zapowiedzi. Civilization 6 debiutuj 21 października, tylko na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami