Nowe ujęcia rozgrywki z kampanii fabularnej Battlefield 1

I garść detali.

W sieci pojawiły się nowe materiały wideo z kampanii fabularnej strzelanki Battlefield 1, pochodzące z niedawnego pokazu gry w biurze DICE.

Z artykułu kolegów z brytyjskiej redakcji dowiadujemy się, że przejście każdego z pięciu przygotowywanych rozdziałów powinno zająć około 90 minut. Krótkie opisy poszczególnych historii znaleźć można w naszej wiadomości z września.

1
Grillowanie

Każdy z rozdziałów zaczyna się od krótkiego wprowadzenia, w którym deweloperzy prezentują postać, ramy czasowe i ogólne założenia opowieści.

W odcinku „Błoto i krew” wcielamy się na przykład w czołgistę, podczas natarcia na francuskie miasto Cambrai. Akcja jest bardziej otwarta niż w poprzednich odsłonach serii, a celem jest po prostu zajęcie określonych punktów na mapie, w otoczeniu ognia artylerii i kruszących się cegieł.

Na krótko wcielamy się nawet w gołębia, co z lotu ptaka ma chyba pokazać brutalność wojny. Szybko wracamy jednak do żołnierza, w sekcji bardziej „skradankowej” przedzierając się przez leśne obozowiska wroga.

Zobacz: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Wkrótce docieramy do małego miasteczka, gdzie celem jest znalezienie części do naprawy naszego czołgu. Tu także gracz ma większą swobodę rozgrywki, mogąc w dowolnej kolejności podejść do interesujących punktów czy też wejść na wieżę i zabawić się w snajpera.

Jeśli o minusach mowa, to wyjątkowo słaba jest podobno sztuczna inteligencja przeciwników, ograniczających się do szturmowania przed siebie. Czas pokaże, czy sytuacja zmieni się do zaplanowanej na przyszły tydzień premiery.

Battlefield 1 ukaże się 21 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami