Dishonored 2 - wszystko o grze

Najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Dishonored 2 to kolejna część gry akcji obserwowanej z perspektywy pierwszej osoby, z elementami skradanki. Tytuł został osadzony w fikcyjnym świecie, w którym steampunk przeplata się z magią.

Za produkcję odpowiada Arkane Studios, które pracowało też nad pierwszą częścią. Globalnym wydawcą jest Bethesda Softworks. Za dystrybucję na terenie Polski odpowiada Cenega.

Dishonored 2 kontynuuje główne założenia pierwowzoru, rozwijając ideę swobody podczas wykonywania misji. Tym jednak razem gracze otrzymują dwójkę głównych bohaterów.

Rozgrywka nadal polega na dyskretnym przemieszczaniu się po mieście i cichej eliminacji przeciwników. Gracze otrzymają znacznie więcej sposobów na dotarcie do celu. Pojawią się też nowe umiejętności.

 • PC, PS4, Xbox One
 • Premiera: 11.11.2016
 • Wersja językowa: polska (dubbing)
 • Producent: Arkane Studios
 • Wydawca: Bethesda Softworks
 • Dystrybutor: Cenega

Zobacz: Dishonored 2 - Poradnik, Solucja

Fabuła i miejsce akcji

Dishonored 2 rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Emily Kaldwin zasiada na tronie Cesarstwa Wysp, jednak w wyniku zamachu stanu musi uciekać do leżącej na południu Karnaki. Tam wraz z Corvo Attano (główny bohater poprzedniej części) chce zdemaskować spisek i znaleźć sposób na odzyskanie korony.

Karnaka różni się od Dunwall - miasta z pierwszej części. Leżąca na południu metropolia charakteryzuje się słonecznym klimatem, co przekłada się na bardziej radosną kolorystykę.

Podobnie jak Dunwall, Karnaka jest trawiona przez zarazę. Rolę szczurów pełnią tu duże insekty wylęgające się w martwych ciałach. Element ten będzie można wykorzystać podczas walki.

Miasto jest rządzone przez despotycznego Lucę Abele. Liczne napisy na murach wskazują, że nie cieszy się on uznaniem wśród mieszkańców.

Twórcy nie zrezygnowali z unikalnej stylistyki, łączącej okres wiktoriański ze steampunkiem i magią. Głównym motorem napędowym rewolucji przemysłowej nie jest jednak para, a wydobywany z wielorybów tran.

003
Statek przemytników będzie główną bazą wypadową gracza

Główny bohater - jaki będzie wybór?

Dishonored 2 w przeciwieństwie do pierwszej części oferuje dwójkę grywalnych bohaterów - Corvo Attano oraz Emily Kaldwin.

Prolog jest rozgrywany w skórze cesarzowej Emily Kaldwin. Później następuje ostateczny wybór postaci. W trakcie rozgrywki nie będzie można zmienić bohatera.

Postacie różnią się między sobą umiejętnościami, a także podejściem do wybranych sytuacji. W przypadku niektórych misji zmienią się cele, jednak wygląd kampanii fabularnej będzie podobny.

Corvo Attano dysponuje umiejętnościami znanymi z pierwszej części. Twórcy zadbali jednak o nowe drzewko rozwoju talentów. Pojawią się zatem kolejne warianty już znanych zdolności.

W przypadku Emily Kaldwin dostępny będzie nowy zestaw zdolności:

 • Far Reach - szybki skok w wybrane miejsce, przypominający przyciąganie się za pomocą linki. W przeciwieństwie do teleportacji Corvo, Emily będzie w trakcie skoku widoczna dla przeciwników. Umiejętność posłuży także do chwytania przedmiotów, a nawet wrogów;
 • Mesmerize - otumanienie wrogów. Przez krótki czas nie będą zwracać uwagi na gracza, ani pamiętać spotkania z nim;
 • Domino - Emily zaznacza maksymalnie cztery cele, które są od tej pory połączone. Śmierć jednej z nich oznacza automatycznie śmierć wszystkich;
 • Shadow Walk - Emily zamienia się w pełzający po podłodze cień. Jest mniej widoczna dla przeciwników i potrafi szybko rozerwać wroga na strzępy;
 • Doppelganger - stworzenie sobowtóra, który przyciąga uwagę przeciwników;
 • Dark Vision - obserwowanie wrogów przez ściany;
 • Transposition - zamiana miejsc ze swoim sobowtórem;

Obie postacie otrzymają pełne udźwiękowienie. W oryginalnej wersji w Corvo wcieli się Stephen Russel, który użyczył swojego głosu Garrettowi z pierwszych części serii Thief. Emily przemówi głosem Erici Luttrell.

004
W Karnace nie brakuje wynalazków szalonych naukowców

Rozgrywka

Główne elementy rozgrywki pozostały niezmienione w stosunku do pierwszej części serii. Gracze wciąż obserwują akcję z perspektywy pierwszej osoby. Mogą korzystać z broni białej, palnej, a także z zestawu nadprzyrodzonych umiejętności.

Główne elementy walki:

 • zabijanie lub ogłuszanie przeciwników z zaskoczenia
 • jednoczesna walka mieczem i bronią dystansową (kuszą lub pistoletem)
 • korzystanie z gadżetów (np. min)
 • wykorzystywanie przeciwników jako żywej tarczy
 • korzystanie z magicznych umiejętności

W Dishonored 2 twórcy postawili na jeszcze większe lokacje, które oferują dużo swobody podczas wykonywania misji. Te najczęściej polegają na przedostaniu się przez silnie strzeżone miejsce i zabiciu ważnej osoby.

Podczas wykonywania zadań gracz będzie mógł skorzystać z pomocy jednej z frakcji. Wybór sprzymierzeńców i podjęte decyzje mają mieć wpływ na ostateczne zakończenie.

Projekt lokacji został wykonany w taki sposób, aby zachęcał do przemieszczania się nie tylko w poziomie, ale i w pionie. Ponadto każdy etap został oparty na wybranym temacie. Misja w dzielnicy biedoty będzie np. obfitować w burze piaskowe, znacząco ograniczające pole widzenia. W innym przypadku otrzymamy możliwość przenoszenia się w czasie za pomocą zwierciadła.

Styl realizacji misji zależy wyłącznie od gracza. Możliwe jest ciche przebrnięcie obok wartowników lub wyrżnięcie wszystkich w pień. Pojawi się więcej opcji dla pacyfistów: ogłuszenie przeciwnika podczas skoku z wysokości czy położenie ogłuszonego ciała na łóżku.

Dishonored 2 ma być trudniejsze od pierwowzoru. Gracze wzorem ostatniej części serii Thief otrzymają możliwość dostosowania kilku parametrów związanych z walką, poruszaniem się i skradaniem. Za pomocą suwaka można m.in. zmienić spostrzegawczość przeciwników.

W grze pojawi się także tryb pozbawiony specjalnych mocy bohatera. Użytkownik będzie polegać wyłącznie na własnym sprycie.

Pomimo występowania dwóch głównych postaci, Dishonored 2 nie zaoferuje trybu kooperacji. Rozgrywka w całości skupia się na kampanii dla jednego gracza.

005
Dishonored 2 to unikalny projekt lokacji i postaci

Kiedy odbędzie się premiera?

Premiera Dishonored 2 została zaplanowana na 11 listopada 2016 roku. Tytuł ukaże się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing).

Więcej: Dishonored 2 - premiera, edycje i cena

Jaki komputer będzie potrzebny do uruchomienia gry?

Dishonored 2 działa na zupełnie nowym silniku graficznym Void Engine, który powstał na bazie id Tech. Technologia oferuje między innymi zaawansowane oświetlenie. Twórcy nie zdradzili jeszcze oficjalnych wymagań gry. Można jednak zakładać, że do komfortowej rozgrywki potrzebny będzie przynajmniej GeForce GTX 970.

Więcej: Dishonored 2 - wymagania sprzętowe

Materiały wideo

Od momentu oficjalnego ujawnienia gry podczas targów E3 2015 deweloperzy opublikowali sporo zwiastunów i fragmentów rozgrywki. Zaprezentowano w nich kwestie fabularne, różnorodne sposoby wykonywania misji, efektowną walkę i specjalne zdolności głównych bohaterów.

Więcej: Dishonored 2 - wszystkie trailery i gameplaye

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami