Ujawniono europejską datę premiery Tales of Berseria

Gra zostanie wydana na PC i PS4.

Przedstawiciele firmy Bandai Namco podali dokładną datę premiery Tales of Berseria w Europie. Produkcja ukaże się 27 stycznia przyszłego roku na PC oraz konsoli PlayStation 4.

Tytuł jest kolejną odsłoną serii japońskich gier RPG. W Kraju Kwitnącej Wiśni zadebiutował w sierpniu, co ciekawe także na PS3. Wersja na starszą platformę Sony nie zostanie jednak wydana na rynkach zachodnich.

01

Akcję osadzono na fikcyjnym archipelagu Midgard. Wcielimy się w Velvet Crown - 19-letnią dziewczynę, która na co dzień trudni się piractwem.

Pod względem mechanizmów rozgrywki, produkcja będzie przypominała poprzednie odsłony cyklu.

Podczas zabawy zajmiemy się eksploracją przygotowanego przez twórców świata, który podzielono na zróżnicowane strefy.

W trakcie przygody znajdziemy przedmioty oraz przeciwników. Po natknięciu się na wrogów, automatycznie przejdziemy do ekranu walki. Starcia - w przeciwieństwie do starszych przedstawicieli gatunku - będą szybkie i dynamiczne.

Tales of Berseria została ciepło przyjęta przez japońskich recenzentów. Magazyn Famitsu wystawił notę 35/40, chwaląc przede wszystkim postacie i fabułę, lecz krytykując brak innowacji i nie do końca wykorzystaną moc PS4.

Natomiast Dengeki PlayStation przyznało ocenę 92.5/100. Dziennikarze również docenili historię i bohaterów, wśród minusów wymienili między innymi zbyt długie samouczki i zbytni poziom skomplikowania dla osób nie mających dotychczas styczności z serią.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami