Nowa gra twórców serii Metro to ARKTIKA.1 na Oculus Rift

Plus: inne nowe tytuły na VR.

Podczas imprezy Oculus Connect ogłoszono wczoraj, że kolejnym tytułem od twórców serii Metro będzie ARKTIKA.1 na Oculus Rift, z wykorzystaniem kontrolerów Oculus Touch.

Jak na studio 4A Games przystało, akcja toczy się w Rosji, a sytuację obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Ludzkość żyje podczas niekończącej się zimy, prawie jak w „Grze o Tron” - choć tutaj bardziej w klimatach science-fiction.

1
ARKTIKA.1

Krótki zwiastun prezentuje zniszczenia i potwory, ale także zaawansowane bronie i dzierżącą je, oderwaną od ciała rękę - element charakterystyczny dla strzelania w rzeczywistości wirtualnej. Może to Rayman?

- Dla ciebie to praca - mówi narratorka w materiale wideo. - Dla nas nadzieja na jeszcze jedną szansę.

Dyrektor kreatywny Andriej Prochorow zapewnia w informacji prasowej, że mamy do czynienia z „dużą, klimatyczną strzelanką VR”, ale także z tytułem klasy „AAA”.

„Wykorzystujemy całe nasze doświadczenia zgromadzone przy produkcji gier tego typu, stawiając także na nowe możliwości, generowane wyłącznie przez VR” - zapewnia.

ARKTIKA.1 korzysta z autorskiego silnika 4A Engine, napędzającego wcześniej serię Metro. Premiera w drugim kwartale przyszłego roku.

To nie jedyna gra ujawniona wczoraj w związku z Oculus Connect i ujawnieniem daty premiery Oculus Touch. Równie zasłużone studio Epic Games szykuje na przykład inną strzelankę, Robo Recall.

Tutaj akcja jest już dużo bardziej humorystyczna, a celem jest stylowe strzelanie, kopanie i niszczenie robotów. Premiera w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Następne jest Lone Echo, także od znanego studia. Za prace odpowiada Ready at Dawn, twórcy The Order: 1886.

Tutaj także przenosimy się w przyszłość. Szczegóły są skąpe, ale zwiastun stawia na brak grawitacji, a na oficjalnej stronie mowa o sportowych zmaganiach w sieci.

Jak można się domyślać, wszystkie trzy wymienione produkcje do działania potrzebowały będą kontrolerów Oculus Touch, debiutujących 6 grudnia w cenie 200 dolarów za parę.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami