Powstaje film Gears of War

Kolejne podejście do projektu na bazie strzelanek.

Projekt filmowej adaptacji serii Gears of War wraca do życia, tym razem dzięki wytwórni Universal Studios.

Informacje o współpracy ujawnił wczoraj wieczorem Rod Fergusson, szef studia The Coalition, odpowiedzialnego za produkcję najnowszej odsłony cyklu.

Zobacz: Recenzja Gears of War 4 - udany powrót znanej serii

Nie poznaliśmy niestety żadnych innych detali na temat obsady, reżysera czy scenarzysty. Dowiedzieliśmy się za to, że fabuła produkcji nie musi koniecznie ściśle nawiązywać do gier.

- Przy tworzeniu takiego filmu trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że to inne medium i inna grupa odbiorców - przyznał Ferguson.

- Jeśli miałbym wymusić, by całość była w stu procentach zgodna z kanonem czy fabułą gier, to efektem końcowym nie byłby najlepszy film, a na tym właśnie się skupiamy, nie na projekcie jak najbardziej zbliżonym do gry.

1

To nie pierwszy raz, gdy słyszymy o ekranizacji Gears of War. W 2007 roku projektem zainteresowana była wytwórnia New Line Cinema. W 2012 r. zaangażowano scenarzystę „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, Stuarta Beattiego.

Rok później prace nadzorować miał Scott Stuber, producent „Battleship: Bitwa o Ziemię” i „Ted”. Z wszystkich tych ruchów kadrowych nigdy nie wynikło nic konkretnego.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami