BioShock - tonics: czy są toniki i jak ich używać

Umiejętności pasywne bohatera oraz na jakie kategorie się dzielą.

Toniki (ang. tonics) są to bierne zdolności głównego bohatera, które w przeciwieństwie do plazmidów nie wymagają aktywowania (są włączone automatycznie, jeśli bohater jest w nie wyposażony), a ponadto nie zużywają do działania energii EVE. Podobnie, jak plazmidy, toniki możesz odnaleźć w charakterystycznych pojemnikach z kolorowymi substancjami, znajdować w misiach od Małych Siostrzyczek (jeśli ich nie zabijasz, tylko ratujesz) lub kupować w automatach Gatherer's Garden za substancję Adam (zdobywasz ją za zabijanie lub ratowanie Little Sisters).

W przeciwieństwie do plazmidów toniki dzielą się na kilka kategorii. Każda z nich ma u bohatera osobne miejsca (sloty), w których możesz umieszczać toniki. Jeśli tych ostatnich posiadasz więcej niż miejsc, to automatycznie trafiają do banku genów (Gene Bank), czyli specjalnych automatów z ikoną DNA, w których możesz wymieniać jedne zdobyte toniki, na inne. Za punkty Adam możesz też w automatach Gatherer's Garden dokupować kolejne miejsca, aby zwiększyć ilość aktywnych toników z poszczególnych grup.

Poniżej znajdują się opisy toników oraz miejsca, gdzie możesz je znaleźć.

Toniki Bojowe (Combat Tonics) - kolor zielony

Armored Shell (Wzmocniona Skorupa) - zapewnia dodatkową ochronę przed obrażeniami fizycznymi. Tonik do znalezienia w Pawilonie Medycznym (Medical Pavilion).

Damage Research (Badanie Obrażeń) - zwiększa obrażenia zadawane sfotografowanym przeciwnikom. Do znalezienia w Hefajstosie (Hephaestus).

Electric Flesh (Elektryczna Skóra) - zmniejsza obrażenia zadawane bohaterowi przez prąd i zwiększa siłę jego ataków związanych z elektrycznością. Znajdziesz go w Fort Frolic.

Frozen Field (Pole Mrozu) - zmniejsza lodowe obrażenia zadawane głównemu bohaterowi. Jednocześnie, jeśli używa on klucza francuskiego, to może nim zamrażać przeciwników. Tonik do znalezienia w Fort Frolic.

Human Inferno (Ludzka Pożoga) - podnosi ochronę bohatera na obrażenia ogniowe oraz zwiększa siłę jego ataków związanych z ogniem. Do znalezienia w Arkadii (Arcadia).

Machine Buster (Niszczyciel Maszyn) - zwiększa obrażenia zadawane przez bohatera systemom obronnym (wieżyczkom i kamerom). Do znalezienia w Skarbie Neptuna (Neptune's Bounty).

Photographer's Eye (Oko Fotografa) - podnosi jakość wykonywanych przeciwnikom zdjęć. Możesz go znaleźć na Targu Farmerów (Farmers' Market).

Static Discharge (Wyładowanie Elektryczne) - bohater zaatakowany przez wroga wręcz wypuszcza wokół siebie wiązkę błyskawic, która rani okolicznych rywali i może ich ogłuszyć. Tonik znajdziesz w Pawilonie Medycznym (Medical Pavilion).

Wrench Jockey (Łomiarz) - zwiększa obrażenia zadawane przez klucz francuski. Do znalezienia w Pawilonie Medycznym (Medical Pavilion).

Wrench Lurker (Cichy Łomiarz) - wycisz kroki głównego bohatera i znacznie zwiększa rany zadawane kluczem francuskim niespodziewającym się lub ogłuszonym przeciwnikom. Tonik znajdziesz w Skarbie Neptuna (Neptune's Bounty).

Toniki Inżynieryjne (Engineering Tonic) - kolor żółty

Alarm Expert (Ekspert od alarmów) - w trakcie mini gry z planszy eliminowana jest część pól włączających alarm (Alarm Tiles). Do znalezienia w Fort Frolic.

Clever Inventor (Sprytny Wynalazca) - tworzenie nowych rzeczy w automatach U-Invent wymaga jednego składnika mniej.Tonik znajdziesz w Olimpie.

Focused Hacker (Skoncentrowany Haker) - eliminuje część pól przeładowania (Overload Tiles) w trakcie mini gry hakerskiej. Są to pola, które zabierają niemal całe życia bohatera, jeśli dostanie się do nich zielona ciecz. Tonik jest w Skarbie Neptuna (Neptune's Bounty).

Hacking Expert (Ekspert Hakowania) - wyłącza część pól alarmu (Alarm Tile) oraz przeładowania (Overload Tile) w trakcie mini gry hakerskiej. Tonik znajdziesz w Arkadii.

Prolific Inventor (Płodny Wynalazca) - podwaja liczbę elementów tworzonych w automatach U-Invent. Otrzymasz go po uratowaniu 18 Małych Siostrzyczek.

Safecracker (Łamacz Sejfów) - w trakcie włamywania się do sejfów i zamków zmniejsza ilość pól negatywnych (alarm i przeciążenie), dodając w zamian pola pozytywne i zmniejszając szybkość przemieszczania się cieczy. Otrzymasz go po uratowaniu 6 Małych Siostrzyczek.

Security Expert (Ekspert od zabezpieczeń) - to samo, co w przypadku toniku Safecracker, ale dotyczy kamer, wieżyczek i robotów bojowych.

Shorten Alarms (Krótsze Alarmy) - redukuje czas trwania alarmu wywołanego przez głównego bohatera. Do znalezienia w Skarbie Neptuna (Neptune's Bounty).

Speedy Hacker (Szybki Haker) - zmniejsza szybkość przepływu zielonej cieczy w trakcie mini gry hakerskiej. Znajdziesz go w Pawilonie Medycznym.

Vending Expert (Mistrz Handlu) - obniża ceny w maszynach handlowych (vending machines). Znajdziesz go w Arkadii.

Toniki Fizyczne (Physical Tonic) - kolor niebieski

Bloodlust (Żądza Krwi) - przywraca część zdrowia i EVE przy każdym uderzeniu przeciwnika łomem. Do stworzenia w maszynie U-Invent.

Booze Hound (Bernardyn) - picie alkoholu regeneruje poziom EVE. Do stworzenia w maszynie U-Invent.

EVE Link (Sprzężenie EVE) - korzystanie z apteczek uzupełnia również część EVE. Tonik jest w Pawilonie Medycznym.

EVE Saver (Oszczędzacz EVE) - zmniejsza zużycie EVE podczas korzystania z plazmidów. Tonik dostępny w Arkadii.

Extra Nutrition (Dodatkowe pożywienie) - podnosi ilość odzyskiwanego zdrowia przy korzystaniu z bandaży, jedzenia i picia.

Hacker's Delight (Pyszność Hakera) - przywraca część zdrowia i EVE po udanym hakowaniu. Tonik jest dostępny w Skarbie Neptuna.

Medical Expert (Ekspert Medyczny) - korzystanie z apteczek przywraca więcej zdrowia. Tonik jest dostępny w Arkadii.

Natural Camuflage (Naturalny Kamuflaż) - sprawia, że stajesz się niewidzialny, jeśli stoisz w miejscu (możesz się obracać). Robienie zdjęć splicerom typu Houdini.

Scrounger (Pasożyt) - powtórne przeszukiwanie ciał i obiektów umożliwia znalezienie dodatkowych przedmiotów. Aby zdobyć tonik musisz robić zdjęcia splicerom typu Leadhead.

Powrót do spisu treści: BioShock - Poradnik, Solucja

Następnie: BioShock - Welcome to Rapture (Witamy w Rapture)

Security Evasion (Omijanie Zabezpieczeń) - kamery i wieżyczki wolniej się aktywują, gdy wykryją głównego bohatera. Tonik jest w Arkadii.

SportBoost (Atleta) - zwiększa szybkość poruszania się bohatera oraz prędkość atakowania łomem. Aby go odblokować musisz robić zdjęcia splicerom typu Thuggish.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami