BioShock - Fontaine (Finał i zakończenia)

Czas na rozprawienie się z głównym bossem i ukończenie przygody.

Czas na ostateczną potyczkę z Frankiem Fontainem. W trakcie podróży windą zacznie on do ciebie mówić. Jednocześnie na ekranie pojawi się komunikat, że od tej pory nie możesz zapisywać gry, a w przypadku śmierci w pobliżu nie znajduje się żadna komora witalna, w której mógłbyś się odrodzić. Jeśli przegrasz będziesz musiał cały pojedynek zaczynać od nowa.

Po dotarciu na górę zobaczysz Fontaine'a umiejscowionego przy wielkim zbiorniku. Podbiegnij do niego i wbij mu w ciało strzykawkę z Adamem. Po chwili rywal cię odrzuci i zeskoczy na ziemię w formie ogniowej.

105
W walce z Fontainem dobrze sprawdza się granatnik

Walka z bossem nie jest specjalnie skomplikowana, ale wymaga wyczucia i refleksu. Dwoma głównymi atakami przeciwnika są miotane kule oraz szybka szarża, przed którą koniecznie odskakuj. Poza tym ostrzeliwuj go cały czas, jak najpotężniejszymi broniami (obrazek powyżej) i cały czas pozostawaj w ruchu, żeby rywal cię nie trafił.

Po zabraniu mu paska zdrowia Fontaine wskoczy na platformę. Szybko wbiegnij na górę i ponownie wbij mu strzykawkę z Adamem (musisz się spieszyć, ponieważ inaczej będziesz musiał powtórzyć dany fragment walki). Po chwili rywal zeskoczy, tym razem pod postacią lodową. Znów zacznij go ostrzeliwać i kontynuuj walkę, tak jak w pierwszej fazie. W ostatniej części rywal będzie naelektryzowany, ale strategia się nie zmienia.

W przypadku problemów możesz uleczyć się w stacji zdrowia na północy. Ponadto w późniejszych fazach rywal może przyzywać roboty bojowe, które możesz wyłączyć korzystając z panelu na północy. W ostatniej części uważaj też na splicerów. Po pokonaniu Fontaine'a w trzech fazach gra zakończy się.

Powrót do spisu treści: BioShock - Poradnik, Solucja

Zakończenia

W grze istnieją trzy zakończenia, a wszystkie związane są z Małymi Siostrzyczkami. Zależność jest prosta - jeśli uratowałeś wszystkie Little Sisters na każdym z poziomów, to czeka cię „najlepsze zakończenie". „Złe" jest gdy część uratujesz, a część zabijesz, a najgorsze jest wtedy, gdy zabijesz wszystkie. Należy przy tym zaznaczyć, że w dwóch ostatnich różnice są dość małe.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami