Battlefield 1 z trybem obserwatora - także na konsolach

Opcja nagrywania filmów.

Przedstawiciele studia DICE ujawnili, że w Battlefield 1 pojawi się znany z poprzednich odsłon cyklu tryb obserwatora. Opcja pozwoli rejestrować materiały wideo z rozgrywki i po raz pierwszy w historii serii dostępna będzie nie tylko na PC, ale także PlayStation 4 i Xbox One.

Rozpoczęcie nagrywania będzie możliwe po dołączeniu do danej sesji, jako obserwator. Do dyspozycji graczy twórcy oddadzą dwa rodzaje kamer - reżyserską oraz swobodną.

Pierwsza pozwoli rejestrować obraz z perspektywy wybranego żołnierza lub pojazdu, przy czym mamy mieć pełną władzę nad jej położeniem.

Druga - zgodnie z nazwą - zaoferuje znacznie większą swobodę. Na danej mapie umieścimy kilka wirtualnych kamer, zaś pomiędzy każdą będziemy mogli dowolnie się przełączać, a nawet przejąć całkowitą kontrolę.

Zobacz: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

To nie wszystko - zmienimy też czułość oraz prędkość ruchu, a także pole widzenia i głębie pola. Do tego opcja nałożenia na rejestrowany obraz różnego rodzaju filtrów graficznych - na przykład nakładka „noir” o natężeniu 30% sprawi, że kolory będą mniej nasycone.

Deweloperzy ze studia DICE udostępnili już narzędzia kilku youtuberom, w tym Berdu i ShadowSix, którzy przygotowali obszerne materiały prezentujące możliwości trybu obserwatora. W filmach pokazali kilka opcji, z których będą mogli korzystać gracze.

Akcja najnowszej odsłony słynnego cyklu strzelanek osadzona zostanie w czasach I wojny światowej. Gracze rywalizować będą w lokacjach umiejscowionych na różnych frontach jednego z największych konfliktów zbrojnych ubiegłego wieku.

W produkcji znajdzie się również kampania fabularna, która składać się będzie z pięciu opowieści przedstawiających losy kilku żołnierzy. Wcielimy się między innymi w kierowcę brytyjskiego czołgu Mark V i arabską rebeliantkę.

Battlefield 1 zadebiutuje 21 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami