Call of Duty: Modern Warfare tylko z płytą Infinite Warfare w napędzie?

Remaster z ograniczeniami.

Activision przygotowało nową stronę internetową dla Call of Duty: Modern Warfare Remastered - oczekiwanego odświeżenia gry z 2007 roku. Spostrzegawczy gracze zauważyli jednak pewien kontrowersyjny zapis.

„Drobnym drukiem” zaraz pod pierwszą ilustracją czytamy bowiem, że „Modern Warfare Remastered dostępne będzie do pobrania (by grać w Modern Warfare Remastered, w napędzie musi znajdować się dysk)”.

1
Activision nadal nie chce sprzedawać remastera osobno

Wnioski są dwa: nawet zakup wersji pudełkowej oznacza, że remaster będziemy musieli pobrać przez sieć, po aktywacji osobnego kodu. Po drugie, włączenie ściągniętego, odświeżonego Modern Warfare i tak wymagać będzie płyty z Infinite Warfare w napędzie.

Obostrzenie dotyczy więc osób zamawiających „fizyczne” wersje Legacy lub Legacy Pro na konsolach PS4 i Xbox One. Gracze decydujący się na zakup cyfrowy nie mają żadnych powodów do niepokojów.

Skąd takie ograniczenie? Tego wydawca nie podaje, ale część fanów sugerowała, że Call of Duty: Infinite Warfare kupuje właśnie dla kodu na odświeżone Modern Warfare i zamierza zostać przy remasterze, natychmiast odsprzedając najnowszy tytuł. Wymóg włożenia płyty do napędu skutecznie to uniemożliwi.

Activision wcześniej nie informowało o podobnych obostrzeniach, więc możliwe - choć mało prawdopodobne - że mamy do czynienia z pomyłką.

Nie jest też jasne, jak będzie wyglądała sytuacja z pudełkową wersją Legacy lub Legacy Pro na PC. Gry będziemy aktywować na Steamie, ale czy do zrealizowania kodu na Modern Warfare Remastered potrzebne będzie Infinite Warfare w napędzie?

Szczegóły poznamy zapewne 4 listopada, gdy Call of Duty: Infinite Warfare zadebiutuje w pełnej wersji na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami