Battlefield 1 - pierwsze fragmenty rozgrywki z kampanii fabularnej

Ujęcia z prologu.

Na kilka tygodni przed premierą Battlefield 1 twórcy gry zdecydowali się odsłonić karty i w trakcie transmisji na Twitchu zaprezentowali pierwsze fragmenty rozgrywki z kampanii fabularnej.

Opublikowany materiał przedstawia pierwsze 12 minut z trybu dla pojedynczego gracza, a konkretnie misję zatytułowaną Storm of Steel. Zadanie pełni rolę prologu, wprowadzającego do właściwych wydarzeń.

W pokazanym fragmencie gracze wcielają się w kilku żołnierzy uczestniczących w jednej z bitew podczas I wojny światowej. Rotacja jest duża - bohaterowie giną po chwili od przejęcia nad nimi kontroli.

Zobacz: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Postacie ponoszą śmierć w zróżnicowany sposób - jedna traci życie w płomieniach, zaś inna wybucha wraz z czołgiem. Rozgrywka jest raczej standardowa - protagoniści strzelają do pojawiających się przeciwników, korzystając z kilku typów broni.

Na polu walki dzieje się wiele - z nieba ciągle spadają bomby, wokół płoną wraki czołgów, ciągle słychać też dobiegające zewsząd okrzyki.

Kampania fabularna w najnowszej strzelance studia DICE przyjmie formę antologii. Twórcy przygotowują łącznie pięć opowieści, a każda przedstawi losy innego żołnierza.

Podczas transmisji na Twitchu zaprezentowano zwiastuny dwóch rozdziałów - „Błoto i krew” oraz „Wysoko postawieni znajomi”. W pierwszym pokierujemy członkami brytyjskiego czołgu Mark V, a w drugim wcielimy się w brytyjskiego pilota walczącego nad frontem zachodnim.

Battlefield 1 zadebiutuje 21 października na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami