Deweloperzy ze studia Warhorse poinformowali o nawiązaniu współpracy z Koch Media, które odpowiedzialne będzie za wydanie powstającej gry Kingdom Come: Deliverance.

Nakładem firmy ukażą się wersje przygotowywane z myślą o konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Natomiast pudełkową edycją PC zajmie się należące do spółki Deep Silver.

Produkcja powinna zadebiutować w przyszłym roku, choć nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie. Twórcy obiecują jednak, że konkretna data premiery zostanie podana w „niedalekiej przyszłości”.

Autorzy podkreślili jednocześnie, że znalezienie wydawcy nie wpłynie na plany studia Warhorse względem osób, które wsparły deweloperów podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter. Nagrody dla darczyńców zostaną rozesłane tuż po ukazaniu się gry.

Kingdom Come: Deliverance to gra RPG osadzona w świecie inspirowanym średniowieczem. Twórcy stawiają przy tym na realizm - zabraknie więc elementów fantastycznych pokroju magii, potworów i smoków.

Produkcja dostępna jest obecnie w wersji beta, którą pobrać mogą wszyscy, którzy wsparli projekt finansowo lub złożyli zamówienie przedpremierowe na oficjalnej stronie.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki