Gjallarhorn to najpopularniejsza wyrzutnia rakiet w Destiny. Powraca w dodatku Rise of the Iron w wersji Year 3. Każdy może ją zdobyć, ale pierwszym warunkiem jest ukończenie głównego wątku fabularnego DLC.

Twórcy przygotowali też Iron Gjallarhorn - to nic innego jak inna wersja wyglądu wyrzutni. Można ją odblokować razem z Year 3 Gjallarhorn, ale wyłącznie, jeżeli zamówiliśmy dodatek przedpremierowo.

Echoes of the Past

Polowanie na Gjallarhorn możecie rozpocząć po zakończeniu misji The Iron Tomb. Otrzymacie wtedy zlecenie porozmawiania z kilkoma osobami w Tower, w efekcie dostaniecie nowe zlecenia. Jednym z tych zadań będzie Echoes of the Past, za wykonanie którego w nagrodę otrzymacie wspomnianą wyrzutnię.

Gjallarhorn
Gjallarhorn w wersji Iron

Twoim pierwszym zadaniem będzie zdobycie klucza Splicer Key. Niestety, nie da wskazać się konkretnego sposobu na pozyskanie przedmiotu. Może on wypaść losowo z wrogów typu Splicer w lokacji Plaguelands. Najlepiej udać się do Archon's Keep, tam mamy największą szansę na spotkanie odpowiednich przeciwników.

Gdy już będziesz w Archon's Keep, musisz tu wykonać misję patrolową związaną z anomalią (Anomaly patrol mission). Wyciągnij Ghosta, by zobaczyć ikony patrolowych zleceń. Te związane z anomaliami są oznaczone ikoną Ghosta. Udaj się w kierunku odpowiedniego nadajnika i aktywuj misję. Później wystarczy podążać za wskaźnikiem i pokonać wszystkich wrogów - w tym tanka na końcu. Po drodze użyjesz Splicer Key, by otworzyć przejście.

Po ukończeniu misji patrolowej wrócisz do Felwinter Peak i porozmawiasz z Saladinem, który wyślę cię do Tyry. Otrzymasz kolejne zadanie - to polega na zebraniu wszystkich żelaznych medalionów - proces ten opisaliśmy w poradniku.

Zobacz: Destiny Rise of Iron - jak zebrać wszystkie Iron Medallions

Gdy oddasz zebrane przedmioty, zlecona zostanie ci misja Symbol of Honor, rozgrywająca się na mapie Crucible. Będziesz musiał przeskanować kilka punktów, a później obronić mały obszar przed Splicerami. Następnie powtórzysz czynność po drugiej stronie mapy i pokonasz bossa - kapitana Splicerów. Później wrócisz do Felwinter Peak i porozmawiasz z Tyrą. Kolejna misja każe ci zebrać pięć Dormant SIVA Clusters. Obiekty (świecące na czerwono) te są dostępne w trybie patrolowym i w misjach.

Pięć najłatwiejszych do zdobycia Dormant SIVA Clusters:

  • Dormant SIVA: Clovis Bray 1.0 - zaraz po wejściu do Archon's Forge przejdź w lewo i wskocz na balkon, by wejść do pomieszczenia. Obiekt leży w rogu.
  • Dormant SIVA: Clovis Bray 1.1 - na wraku statku w lokacji Giant's Husk. Przy dziobie.
  • Dormant SIVA: Clovis Bray 1.2 - podczas misji The Iron Tomb, gdy masz zmienić baterie w pomieszczeniu Reactor Room, po prawej stronie na górze schodów.
  • Dormant SIVA: Clovis Bray 1.4 - w lokacji Lords' Watch w Plaguelands, przed wielkim wrakiem statku, zauważysz czerwone pnącza zwisające z klifu. Jest w nich przedmiot.
  • Dormant SIVA: Clovis Bray 1.5 - w małej wieży na placu zaraz po wejściu do lokacji Bunker Triglav. Za monitorem.

Beauty in Delivery i walka ze Splicerami

Oddaj Saladinowi zebrane Dormant SIVA Clusters, a odblokujesz misję Beauty in Delivery. Zaprowadzi cię ona do lokacji Cosmodrome, gdzie będziesz musiał walczyć z kolejnymi Splicerami, jednocześnie unikając min. W końcu trafisz na mapę Frontier z trybu Crucible.

Tutaj twoim zadaniem będzie obrona Ghosta przed falami przeciwników. Tę misję warto wykonać ze znajomym, jest dosyć trudna. Ważne, by pamiętać, że nie musisz cały czas być w pobliżu Ghosta.

Po udanej obronie celu otrzymasz Gjallarhorna, a dookoła jest na dużo amunicji - będziesz mógł więc przetestować nową-starą zabawkę na przeciwnikach. Po wszystkim wróć do Saladina, by oficjalne zakończyć misję. Jeżeli chcesz zmienić wygląd rakietnicy na Iron Gjallarhorn, odwiedź Postmastera i dokonaj infuzji.

Reklama