Liczne problemy BioShock: The Collection na PC doczekają się łatki

2K opisuje planowane zmiany.

Zestaw BioShock: The Collection ukazał się w ubiegłym tygodniu na PS4 i Xbox One, a do sprzedaży - lub darmowej aktualizacji - trafiły także remastery dwóch pierwszych części na PC. Te ostatnie szybko spotkały się z krytyką - ze względu na liczne problemy techniczne.

1
„Circus of Values!” nadal śni się po nocach

Wydawca - firma 2K Games - przyznaje, że kłopotów nie brakuje i zapewnia, że większością z nich zajmie się w ramach nadchodzącej aktualizacji.

Wśród narzekań wymienia się najczęściej BioShock 1. Główne zastrzeżenie to właśnie ograniczenie funkcji w menu do wyboru rozdzielczości, wygładzania krawędzi, synchronizacji pionowej oraz filtrowania tekstur.

Do tego wygładzanie ruchów myszy, co może być irytujące, brak wsparcia dla monitorów o niestandardowych rozdzielczościach, czy dla dźwięku 5.1.

Jest też brak suwaka pozwalającego na zmianę kąta widzenia, a także sporo „zwykłych” awarii, czyli „wyrzucania” remasterów na PC do pulpitu.

Zobacz: BioShock - Poradnik, Solucja

Wszystkie z wymienionych wyżej problemów - poza ograniczeniem funkcji w menu - ma załatać właśnie nachodzący patch.

„Od debiutu BioShock i BioShock 2 Remastered, część graczy donosiła o problemach ze stabilnością, a inni prosili o dodatkowe opcje” - czytamy w komunikacie na Steamie. „Słyszeliśmy te głosy i śpieszymy donieść, że na nie odpowiemy.”

Nie podano dokładnie, kiedy można spodziewać się łatki.

Warto przypomnieć, że BioShock Infinite nie doczekał się remastera na PC, ponieważ „spełnia standardy konsol obecnej generacji i działa płynnie na maksymalnych ustawieniach”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami