Pełna wersja graficznego moda GTA 5 Redux już dostępna

Znaczące ulepszenie oprawy.

Wczoraj Josh Romito udostępnił pełną wersję swojej imponującej modyfikacji graficznej GTA 5 Redux do Grand Theft Auto 5 w edycji PC.

01

Mod można pobrać bezpłatnie z oficjalnej strony internetowej projektu.

Początkowo premierę miała odbyć się pod koniec sierpnia, ale w wyniku ataku hakerów twórca był zmuszony przełożyć debiut o kilku tygodni - efektem włamania była utrata części danych.

Co ciekawe, modyfikację wydano równo trzy lata od ukazania się podstawowej wersji Grand Theft Auto 5, która na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 pojawiła się 17 września 2013 roku.

W GTA 5 Redux deweloper z Kanady od podstaw przeprojektował efekty pogodowe, przygotował nowe skrypty oświetlenia oraz cieniowania i szereg innych zmian: w teksturach, cząsteczkach, roślinach, modelach i wielu, wielu innych elementach produkcji.

Korektę kolorów zapewnia aplikacja ReShade. Mod oferuje ponad piętnaście ustawień w różnych stylach, do wyboru w zależności od preferencji gracza.

Jest też szereg nowych tekstur - reklamy prawdziwych firm, wszystkie drogi, efekty zniszczeń, zabrudzenia na pojazdach. Do tego nieco powierzchni w rozdzielczości 4K: dla roślin, ognia, eksplozji czy wody.

Poza tym dużo więcej efektów cząsteczkowych, spadające z drzew liście, ślady opon na asfalcie, bardziej naturalna krew czy realistyczne zachowanie wody.

To jednak nie wszystko - w swojej modyfikacji Romito wprowadził także zmiany w rozgrywce. Deweloper poprawił balistykę broni, zaludnienie otwartego świata, system zniszczeń pojazdów, a także zachowanie stróżów prawa.

Policjanci i wojskowi otrzymali nowe pojazdy oraz zdolności, stosują też różnorodne taktyki. Ciekawostką jest dodanie modelu policjantki.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami