Wraz z premierę PS4 Pro, wiele tytułów dostępnych już na PlayStation 4 otrzyma łatki, które wprowadzą dodatkowe ulepszenia graficzne, wykorzystujące możliwości nowego sprzętu. Wśród tych produkcji zabraknie jednak Wiedźmina 3.

01

Pewien użytkownik forum Reddit wysłał do studia CD Projekt RED maila z pytaniem, czy deweloperzy zamierzają przygotować wersję gry dostosowaną do mocniejszego modelu konsoli Sony. Otrzymał odpowiedź negatywną.

„Obawiam się, że nie mamy planów wydania Wiedźmina 3: Dziki Gon w edycji na PS4 Pro” - napisała jedna z przedstawicielek zespołu.

„Nasze ekipy obecnie ciężko pracują nad kolejnymi projektami - Gwint: Wiedźmińska gra karciana oraz Cyberpunk 2077. Chcemy w pełni skoncentrować się na produkcji tych gier” - dodała.

PS4 Pro umożliwi rozgrywkę w rozdzielczości 4K i technologii HDR. W już wydanych tytułach obsługa obu funkcji musi zostać jednak wprowadzona za pomocą aktualizacji. Na razie potwierdzono, że stosowne łatki otrzymają między innymi The Witness i Deus Ex: Rozłam Ludzkości.

Warto podkreślić, że wszystkie gry, które ukażą na konsolach Sony już po premierze mocniejszego PlayStation 4 - a więc i Cyberpunk 2077, kolejny duży projekt CD Projekt RED - mają zawierać opcje wykorzystujące możliwości urządzenia.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.