Obszerny fragment rozgrywki ze strategii Sudden Strike 4

Z kampanii fabularnej.

W internecie pojawił się trwający 19 minut film, prezentujący fragmenty rozgrywki z zapowiedzianego kilka tygodni temu Sudden Strike 4 - nowej odsłony zasłużonej serii strategii.

01

Autorami nagrania są redaktorzy serwisu Polygon, którzy mieli okazję sprawdzić wczesną wersję tytułu. W materiale pokazano przykładową misję z kampanii Niemców.

Nad produkcją pracują deweloperzy z budapesztańskiego studia Kite Games, zaś wydaniem zajmuje się firma Kalypso Media, która przejęła prawa do marki.

Twórcy podkreślają, że rozgrywka toczyć się będzie na większych niż w poprzednich częściach polach bitew, ponadto we współczesnej oprawie wizualnej. Zabawa toczyć się ma w czasie rzeczywistym.

W grze dostępne będą trzy kampanie fabularne, każda koncentrująca się na osobnej armii - wspomnianych już Niemców, Sowietów oraz połączonych silach Brytyjczyków i Amerykanów.

Do dyspozycji graczy oddanych zostanie ponad sto zróżnicowanych jednostek, w tym bombowiec Heinkel He111 oraz popularne czołgi T-34 i Tygrys.

Do tego dziewięciu znanych z kart historii dowódców, wyposażonych w unikalne zdolności - między innymi George Patton i Bernard Montgomery. Autorzy przygotowują również tryb wieloosobowy oraz możliwość rozgrywania szybkich potyczek.

Dokładna data premiery Sudden Strike 4 nie jest znana, ale gra powinna ukazać się wiosną przyszłego roku na PC (z systemami Windows, Mac i Linux) oraz konsoli PlayStation 4.

Pierwsze odsłona serii debiutowała w 2001 roku, bazując na dokonaniach klasycznego Counter Action z DOS-a. Postawiono na samą walkę i taktykę, z pominięciem budowania baz czy zbierania surowców.

Wraz z Sudden Strike 3: Arms for Victory z 2007 roku seria przeszła na trójwymiarowy silnik graficzny. Ostatnia część - Sudden Strike: The Last Stand - ukazała się trzy lata później.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami