PETA chce autentycznego zabijania świń w Farming Simulator 17

Lub przejścia na wegetarianizm.

Jedną z nowości w tegorocznej odsłonie serii Farming Simulator będzie kolejny gatunek zwierząt do hodowli - świnki. PETA (pol. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) chce, by proces ich zabijania został przedstawiony w grze w realistyczny sposób - ku przestrodze.

1
Biedactwa

„Farming Simulator 17 powinien albo pokazać koszmar, jaki przechodzą świnie w rzeźniach, albo zmienić tytuł na Vegan Farming Simulator 17 i pozwolić graczom sadzić rośliny. Wszystko inne będzie nieszczere” - napisano w odezwie na brytyjskiej stronie organizacji.

„PETA zachęca wszystkich, którzy uważają, że zabijanie świń jest zbyt brutalne do umieszczenia w grze wideo, do pozbycia się ze stołów zwierzęcych zwłok i przejścia na wegetarianizm” - apeluje Harriet Barclay w liście otwartym do Christiana Ammanna, zarządzającego studiem Giants Software.

Następnie organizacja oferuje opis traktowania biednych świnek, które są odrywane od matek i brutalnie wykrwawiane i parzone w rzeźniach, często nie będąc dokładnie ogłuszone.

„Aby dokładnie zasymulować rynek rolniczy, Farming Simulator 17 powinien pokazać wszystkie aspekty hodowli świń, w tym także to, co dzieje się z nimi po wysłaniu do rzeźni” - czytamy w liście.

Nie jest obecnie jasne, czy Christian Ammann zdecyduje się na wystosowanie odpowiedzi. Jeśli tak, to przecież Farming Simulator 17 pozwala także na hodowlę krów, owiec i kur. Masakra.

Jeśli apele nie przemówią do deweloperów, to pozostaje jeszcze wsparcie dla modyfikacji, które w tej odsłonie trafi nie tylko na PC, ale także na PlayStation 4 i Xbox One.

Farming Simulator 17 ukaże się 27 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami