Sony zapowiedziało PlayStation 4 Pro - potężniejszą wersję konsoli PS4, znaną do tej pory pod kodową nazwą PlayStation 4 Neo.

Pro zaoferuje dwukrotnie większą moc GPU oraz szybszy procesor. Podstawowy model będzie wyposażony w dysk twardy o pojemności 1 terabajta. Premiera PS4 Pro została zaplanowana na 10 listopada.

1
PS4 Pro - podwójne PS4

Nowa wersja konsoli ma też umożliwić rozgrywkę w 4K, będzie też wspierać technologię HDR, która pozwala wyświetlić szerszy zakres kolorów, z jaśniejszymi akcentami i głębszą czernią, co przekłada się na bardziej naturalne barwy.

Mark Cerny - główny architekt PlayStation 4 - zaznaczył, że nawet bez telewizora 4K możliwe będzie doświadczenie różnych ulepszeń na konsoli PS4 Pro. Niektóre gry zaoferują większą szczegółowość obrazu czy więcej efektów.

Wszystkie gry działające na obecnej wersji PS4 zadziałają także na Pro - dotyczy to nowych tytułów. Starsze gry muszą otrzymać specjalną aktualizację. Jednym z przykładów takiej produkcji jest Call of Duty: Black Ops 3.

Zobacz także: PS4 Pro - specyfikacja, wygląd i najważniejsze informacje

ps4pro

PlayStation 4 Pro to także streaming treści multimedialnych, w tym nowa aplikacja Netflix z materiałami w rozdzielczości 4K. Konsola nie będzie jednak wspierać takiej rozdzielczości z nośników fizycznych, a więc nie odtworzymy na niej płyt Ultra HD Blu-ray.

Co ciekawe, zapowiedziano także, że w przyszłym tygodniu wszystkie modele PS4 otrzymają wsparcie dla technologii HDR w ramach aktualizacji.

Reklama